Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló amin lovagoltunk...

Van egy ló amin lovagoltunk de ledobta a barátom és eltört a válla nem ült vissza rá most megint lovagolt és megint ledobta van valami módszer hogy le szoktassuk erről a rossz szokásról és ujra lehessen lovagolni rajta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj meg a lóval egy vágóhídi kirándulást, de persze mondd meg neki, hogy vissza ő mint kolbász és ágyelő jön. Lehet attól beijed.
2013. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így nem túl részletes. Attól függ, miért "dobta le". Nem lehet, hogy a barátod rosszul lovagolta, és ebből lett elege? (szájába kapaszkodott, pattogott a hátán, rugdosta, csapkodta) Vagy nincs elég jól belovagolva a ló, akkor egy hozzáértőt kell megkérni, aki képes jól átlovagolni. Lehet az is, hogy megijedt valamitől, és a barátod nem tudta megnyugtatni, sem kiülni mikor megugrott. Az is lehet, hogy olyat próbáltak csinálni, amihez nem elég gyakorlottak. (Pl ugrani akartak úgy, hogy a ló/lovas nem elég képzett hozzá) Illetve lehet az is, hogy a felszerelés miatt valami kényelmetlen volt a lónak, emiatt "vadult meg". De érdemes lenne egy szakértőt megkérdezni, aki élőben látja a lovat, hogy mi a gond, innen így nem tudunk segíteni.
2013. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kérdésből nagyon árad a hozzáértés hiánya. Ebből csak a baj lesz mindig ha így van. Sablonszöveg de bízd szakemberre,mert ezer meg egy oka lehet ,hogy lovagolhatatlan.
2013. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezzel egy dolgot lehet csinálni.

Felülni rá, és fennmaradni. Ha le is akarná dobni, de fent marad, akkor megtanulja, hogy felesleges ezzel próbálkoznia.

2013. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóval az a baj, hogy ha a ló hátát töri a nyereg pl., akkor nem merő szemétségről beszélünk, a lónak komoly fájdalmai vannak, és rodeózhatnak vele kedvükre, nem lesz más a dolog... Ráadásul a lovagás többről szól, mint fennmaradni, meg váltogatni a jármódokat, az csak a ló és önnönmaguk fárasztása.
2013. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Lehet, akkor én értettem félre.

Én úgy vettem le a kérdésből, hogy lovagolják, és egyszer ledobta, és úgy tovább. Szóval nem első vagy második alkalom.

Remélem érted, hogy értem.

2013. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!