Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így jó lenne? Mennyit...

Ez így jó lenne? Mennyit kapjon enni?

Figyelt kérdés
Most ridegtartásban van a lovam de nem bírja ott a telet, úgyhogy november elsején átviszem egy fedett istállós, bokszos helyre. Itt egész nap kint volt, legelt, tehát mozgott, ott napi 2-4 órát lesz karámozva, és kb heti 5x lovagolom. Meg már írtam egy kérdést, hogy kevés-e neki az 1 fándli zab, de ott nem tudott többet kapni, mert a ridegtartás miatt minden lónak ugyanakkora adag jutott. Itt arra gondoltam, hogy 2, vagy 3 fándlival is kaphatna, mert hidegben amúgy is több kéne neki. De ha egyről egyből háromra növeljük az adagot, az nem túl hirtelen váltás? (Reggel 2, este 1 fándli, eddig csak este kapott egyet). Köszönöm előre is a válaszokat, tanácsokat, mivel ő az első lovam, nem vagyok még biztos a dolgomban és nem akarok neki ártani :)
2013. okt. 28. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha istállóba kerül, kevesebb lesz a mozgása az eddigieknél, így én nem emelném rögtön az abrakadagját. Az abrakolást mindig a végzett munka és mozgásmennyiség alapján kell meghatározni. Ha egy fándli zab etetése mellett is jó kondiban volt a ló és legalább annyit lovagoltad, mint amennyit az istállózott tartás mellett akarod, akkor nem biztos, hogy szükséges az emelés. Ha azonban a ló vékony, nincs igazán menőkedve, akkor mindenképp emelni kell.

Az a fontos, hogy mindig fokozatos legyen a váltás.

Egyébként alapból heti ötször tisztességgel lelovagolt lónak én minimálisan adnék reggel-este egy-egy fándli abrakot.

2013. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Soha nem a hideg, hanem az igénybevétel miatt emeljük a ló abrakadagját!

Heti 5x lovaglás már indokolja, hogy ne 1 fándli zabot kapjon, de nem kell sokkal több se. Két fándli zab tökéletesen elég neki, főleg ha van 2 nap pihenője a hétből, és kap elég (jó minőségű) szénát. Három fándli már lehet, hogy sok neki. Istállógőzös lehet tőle, mert nem tudja hol levezetni a felgyülemlett felesleges energiát (a zabtól hízni nem nagyon fog), és ez megnehezítheti a dolgodat vele. Próbáljátok ki a 2 fándli zabot, szerintem elég lesz neki. Ha azt akarjátok azonban, hogy kicsit szedjen magára, akkor én az árpát ajánlanám, akár kiegészítőként.

2013. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem a lovásszal, hogy őt 6-8 órát karámozzák eleinte, hogy ne legyen neki hirtelen a váltás. És két fándlival fog kapni zabot, meg egy kis korpát, aztán ha hajtós, akkor majd próbálunk többet.
2013. okt. 28. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!