Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor egy ló ridegtartásban...

Amikor egy ló ridegtartásban van, akkor ugyanúgy lehet edzeni, mintha boxban lenne?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, hogy pl. télen gondolom kell rá tenni takarót edzés után, de utána le kell venni róla? És ha kint tartják, nem szabad megnyírni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 28. 14:35
 1/3 toto1989 válasza:
Ha ridegben vannak akkor pont akkora szőrt fog növeszteni amekkora neki szükséges, ridegben tartott lovakat nem szoktak télen nyírni, csak addig takarózni munka után a boxban amíg meg nem szárad,hogy az esetleges betegségeket elkerüljük, de amúgy nem kell rá takaró.
2013. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

munka után amennyire lehet leléptetni, hogy a lehető legjobban leszáradjon magától, aztán egy kis csutakolás (szalmával, törölközővel, ki hogyan), majd polár takaró amíg meg nem szárad, azt pedig szépen leveszed és mehet ki.


viszont ridegben tartott ló pucolásával télen csínján kell bánni, mert ha túl sokat pucolgatja az ember a ló szőre elveszti a vízlepergető, levegő megtartó hatását.

2013. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ridegben van a lovam, és télen ugyanúgy lovagolok, mint máskor. Kicsit több időt szánok leléptetésre, de mivel odafigyelek, még egy 1,5-2 órás terepről is szárazon érek vissza vele:) Ha esetleg nedves maradna, akkor kb. fél órára rádobok egy polár takarót, aztán utána mehet is vissza a ménesbe. Pucolással tényleg vigyázni kell, én egy hosszú sörtés puha kefével szoktam nyereghelyen letisztítani, aztán mehet is rá a nyereg. Nem nyírtam sose.
2013. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!