Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet angol telivérrel militar...

Lehet angol telivérrel militaryn ugratni?

Figyelt kérdés
A lovammal szeretnék militaryn ugratni és hogy ehez hozzá kell szoktatni vagy simán mehetek vele?mer a pályán az akadályokkal semmi baja.de akkor a militaryra is kivihetem?

2013. okt. 28. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

a military egy olyan lovas szakág, ami 3 részből áll, díjlovaglás, természetes akadályokkal teli tűzdelt terep verseny és díjugratás.


gondolom a kérdésed arra vonatkozik, hogy erre a terepversenyre mehetsz-e, bár külön ilyet tudtommal nem rendeznek (vagy de?) csak a 3 ágat együtt, tehát az se mindegy, hogy díjlovaglásban hogy állsz az amúgy már ugró telivéreddel.


a terepakadályok pedig nagyon durvák tudnak lenni, néha nem sok köze van a díjugratásban ismertekhez, nagyon nagyon sokat kell gyakorolni és nagyon megterheli a lovat és a lovast is.

nagyon sok nehéz akadály van, dombra fel és ott az akadály, lejtőn le és ott az akadály, nem vizes árok van, hanem a vízben is akadályok, fix bazi farönkök, amit leverni nem tudsz ugye, szóval veszélyes sport.

nézz meg egy videót és döntsd el, hogy kell-e ehhez külön szoktatni a lovad, vagy csak úgy simán végig nyomnád szerinted:

http://www.youtube.com/watch?v=AtSgEJXHQPo

2013. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem értem, miért is ne lehetne ez nem fajta függő! mikor valaki azt mondja a haflingi nem tud ugrani vagy a póni díjlovazni?????
2013. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:

Az atv az egyik legjobb fajta militaryra és kis kategóriákban nem vészesek a terepakadályok sem. Értelemszerűen jó lenne gyakorolni vele ezeket is, nem csak a díjugró pályát, mert ugró versenyre sem úgy mennél, hogy ott lát a lovad először akadályt... ismernie kell a fajtákat, önbizalmat, rutint kell, hogy szerezzen, tudnia kell, hogy fixek, neked pedig tudnod kell iramot számolni.

A lovagolandó díjlovagló programokat se árt átyálazni, gyakorolni, még akkor sem, ha csak puszta szórakozásból indulnátok.

2013. okt. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) természetesen én sem ugy gondoltam h rögtön versenyre meg nagy akadály meg ilyenek :)
2013. okt. 31. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!