Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyvizsgához mi kell?

Rajtengedélyvizsgához mi kell?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:



Feltételek :



1.A vizsga korhatár nélkül letehető.Feltétel azonban,hogy a lovas birtokolja a lóismereti alapbizonyítványt.A vizsgázónak rendelkeznie kell: sportegyesületi tagság,sportorvosi engedély.



Mi az a lóismereti alapbizonyítvány? A lovardám le tud igazolni, azzal nincs gond. Az elméleti anyagot hol lehet megvenni/letölteni? Mennyibe kerül? És az egész vizsga mennyibe kerül, ha saját lóval indulok? Díjugrató rajtengedélyvizsgát csak akkor tehetek le, ha a díjlovast már letettem? Mit kell még tudni erről, hogy zajlik? Idén már nem tartanak többet úgy tudom, de jövőre mindenképp le szeretném tenni, addigra fel akarok készülni, mert nincs edzőm, és így több idő, mert mindent egyedül kell csinálnom. A lovarda leigazol, tehát elméletben van edzőm, csak igazából nem edz, értitek.:)


2013. okt. 28. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell egy kis könyvecske, az van ráírva, hogy Lovasvizsga Felkészítőkönyv. 3500 Ft-ba kerül, meg kell tanulni ami benne van, és a végén vannak kérdések, arra válaszolni kell, bár nálam nem kérték el, de tényleg azt kérdezik ami benne van, vagy amit illene tudnia a vizsgázóknak. (pl.: Melyik lófajta nem alkalmas a díjugratásra? Angol tv, arab tv vagy hannoveri? )

Az elmélet ha jól tudom 3000 Ft a gyakorlati része 4000. Először be kell menned elméletezni, ott vagy kb 3 percig, aztán ha átmész, mehetsz az előlovaglásra. 5-ösével hívják be a lovasokat a pályára, és feladatokat kérnek, hogy pl: nyújtott ügetés, állj, könnyített vágta, 9-es után átlóváltás, stb... (és fontos, hogy rögtön csináld amit mondanak, mert különben felbomlik az egymás közti távolság)

Aztán, ha ez is megvolt, (10 perc az egész), akkor van a gyakorlati (nekem díjugratás, de neked értelemszerűen amit le szeretnél tenni) ha jól emlékszem 11 akadály és 10 ugrás volt bent. Fontos hogy szép stílussal, ütemesen lovagold a pályát, és lássák, hogy odavezeted a lovat, nem csak hagyod hagy menjen.

Nálam a vizsgáztatók nagyon normálisak voltak, sok sikert kívánok neked is :)

2013. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lóismereti vizsga az elméleti rész, azt ott teszed le helyben, de előtte kell egy sportkönyvecske, benne a tagsági pecséttel, és a sportorvosi papírral, illetve az MLSZ felkészítő könyve is, ezt az előző már írta.

Díjlovas REV-nél csak elmélet és gyakorlat van, nincs előtte pár fős felmérő, hogy engednek-e egyáltalán a pályára, ura vagy-e a lovadnak. Mehetsz amúgy tetszés szerint díjlvoasra vagy ugróra, nem feltételezik egymást, de a díjugratóval válthatsz ki kieg licencet díjlovira.

A vizsga ugyanannyiba kerül saját lóval, mint nem sajáttal - ha nem saját, akkor a te ügyed, honnan szerzel rá lovat...

2013. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!