Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló, aki rettentően...

Van egy ló, aki rettentően figyel mindenre lovaglás közben. Van-e valamilyen módszer, hogy a lovasra figyeljen?

Figyelt kérdés
Elég ijedős fajta, hamar megriad, lehet ezen valahogy javítani? Terepre is szeretnénk vele menni, de éppen emiatt nem szívesen mennénk vele, mert nem tudjuk hogyan reagálna az ottani zajokra. Egyébként fogatba ment eddig, és kb. 6x volt lovagolva. Aki tud, légyszi adjon valamilyen tanácsot. Kösziiii.

2013. okt. 29. 22:13
 1/6 Valletta ***** válasza:
100%
Nem kell tőle sokat várni, ha még csak egy párszor ültetek rá. Egy képzett, nyugodt, határozott lovas alatt bizalmat fog szerezni, de egy (vagy több) félős, gyengébb lovas alatt csak baj lesz a dologból. Lefogadom például, hogy kocsiban nem ilyen ijedős.
2013. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig fogatban volt akkor gondolom szemellenzős kantár volt rajta, amiben korlátozott volt a látása, mivel gondolom nem abban lovagoljátok ezért előfordul, hogy ezért is figyel mindent mert többet lát, látja a lovast, ami mögötte van és ami mellette. Ha amúgy is ijedős akkor 6 lovaglás után ne várjatok tőle csodát, majd ez idővel helyre áll, ha megszokja a lovast és azt hogy több inger éri. Sokat kell vele bent menni nyugodtan, lehetőleg ne húzzátok fel és majd hozzászokik.
2013. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Állítólag fogatban is idegesen viselkedik, habár én nem láttam még őt befogva, csak a lovász mondta, hogy ott is állandóan rohan, mindenre figyel, apró kis zajokra megriad. Pl. legutóbb, vágta közben egy kis kődarab nekipattant a karámfa mellé állított lemeznek, attól is megijedt, bakkolt és le is dobta a hátáról a lovast. Állandóan befeszül, nem tudja elengedni magát. Remélem egy idő után tudunk valamit vele kezdeni, mert elég necces lenne így terepezni vele. Amikor kint van a karámban és lemozgatjuk egy kicsit akkor is állandóan kifelé néz a karámból, úgy tesz, mintha idegen helyen lenne, pedig egy pár éve már azon a helyen van. Igaz, én vagy 1 hónapja járok oda lovagolni, ezért nem nagyon ismerem a pacc múltját.
2013. okt. 30. 22:54
 4/6 Valletta ***** válasza:
100%
6 alkalom után nem kell csodát várni, mert magától nem lesz a ló terepbiztos, csak akkor, ha a belovagló jól végzi a munkáját, de az sem két hét.
2013. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van! lovagold és ne hagyd nézelődni! Nem attól ijedezik mert csak hatszor volt lovagolva! Ha nem enged magára felszállni, elmegy előled felszállásnál,befeszül, nem idul el, az a csak hatszori lovaglásnak tulajdonatható, de az hogy ijedezik, semmiképpen nem a lovaglás hiánya. Fogatba ment, akkor nem egy nyers ló. Próbálj más lovakkal, lovasokkal együtt tepre menni, az sem túl nagy szégyen, ha terep előtt alaposa lefutószárazod. Az sem baj ha fáradtan indulsz vele terepre, kevebbet időt töltesz terepen, így nem okoz gondot az elötte történt futószáras munka. Terepen is dolgoztasd és ne csak lötyögj vele!Ha van karámod engedd el a lovat és csinálj különböző zajokat, úgy hogy te is a karámban vagy, ha balhézik várd meg, hogy lehiggadjon és próbáld tovább nyugtatni,(megveregetéssel)Igyekez a bizalmát elnyerni, nyugtasd meg ha lehiggadt, kezded újból lényeg az, hogy folyamatos inger érje, és rájöjjön arra, hogy egyelen zaj sem fogja őt megenni! És figyeld a reakcióit, azt is el tudom képzelni, hogy semmit nem fog csinálni,ami neked nem tetszik. Terepre menetel előtt sok futószáras munka , kevés terep. A sok futószáras időt a későbbiekben lehet csökkenteni a terep javára, a ló viselkedésétől függóen. Terepen is lovagold előre, veregesd neg a nyakát. Ülj le zárjon a csizma és lovagold előre!

Azt ugyan nem írtad, hogy egyedűl vagy párban fogatozott. Ha egyedül akkor van a nagyobb gond, ha párban ment a másik ló jelenléte biztonságot nyújtott neki. Kár, hogy a korát nem írtad, és azt sem, hogy te mennyire vagy rutinos lovas!

2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) Igazság szerint én ritkábban lovagolok rajta, inkább a barátnőm az, aki felül rá, mert ő jobban szereti a keményebb lovakat és rutinosabb, határozottabb lovas. A felülésnél nincs gond vele, szépen megáll, ahogy kell, csak állandóan azt figyeli mi történik a karámon kívül, kifelé bámul, akkor is megugrik, ha egy rakás galamb száll fel a közelében, akkor is, ha a karám melletti akolban lévő barik valamelyike váratlanul el kezd szaladni. Eddig a karámban egyedül lovagoltuk, de nem rég én is csatlakoztam a barátnőmhöz egy nyugodtabb lóval. Meglepően jól viselték egymást, annak ellenére, hogy először voltak egy térben. Viszont a barátnőm azt mondta, hogy nagyon vissza kellett fogni, nagyon kellett fognia a szárat, pedig előtte kicsit lehajtotta. Egyébként egy 12 éves, lip heréltről van szó. Párban ment/megy fogatban, de a hajtó is panaszkodik rá, hogy nagyon elviszi a fogatot. Mostanában már egy icipicit jobban viselkedik, szépen beugrik vágtába is, csak attól félünk, ha majd eljön az az idő, hogy terepre is megyünk, akkor gondok lesznek vele, mindentől meg fog ijedni, stresszes lesz és az "én" lovam is felveszi azt az ideges viselkedést vagy gondol egyet és hazavágtat, ami veszélyes lenne, mert az istálló egy forgalmas útnál van, pont egy kanyar közelében van a bejárat... Tovább dolgozunk vele, aztán majd lesz valahogy, remélem tudunk rajta valahogy segíteni.
2013. nov. 12. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!