Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jar valaki a nyiregyhazi...

Jar valaki a nyiregyhazi Fedeles lovardaba?

Figyelt kérdés
Mi a velemenyetek rola?

2013. okt. 30. 14:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%
Régebben oda jártam, de mostanra már romlottak a körülmények,ezért lovardát váltottam. De nem tudom,neked kell tapasztalnod érdemes egyszer megnézni, hogy milyen.:)
2013. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Es most megkerdezhetem hova jarsz?:)

Egyebkent ma voltam ott, eddig tetszik nekem:)

2013. okt. 31. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Régen jártam.. nem ajánlom.
2013. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne!

Meg ne próbálj oda menni...

Én kb. 8 éve szétnéztem,az első alkalom után otthagytam.

Most is elmentem egy hónapja,de már egy lovaglásra sem ültem fel :D romlott a helyzete,én sem ajánlom,de ha sosem akarsz megtanulni lovagolni,nyugodtan menj oda ;)

2013. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajanlotok?:)
2013. nov. 12. 10:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam leirom az eddigi tapasztalataimat, hatha valakinek hasznos lesz. En mar azota is odajarok es mar most fog kovetkezni a vagta:) Nagyon meg vagyok elegedve a hellyel, a lovak szelidek, baratsagosak, az emberek pedig nagyon kedvesek!:)
2013. dec. 6. 06:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam ott mint vendég. Persze már "tudok" önállóan lovagolni. Ha minden lovardában legalább ilyen jól képezett lovak lennének, az nagy öröm lenne a lovas társadalomnak.

Gábor bá' jófej és tényleg egy igazi tanár, bármikor szívesen hallgatom. Mondjuk nagyon sok fele kell szakadnia egyszerre, így nem tud annyi időt fordítani a tanítványokra, mint amennyit kéne, így kicsit lassabban lehet előrébb jutni, viszont a módszereivel teljesen egyetértek. Itt addig nem kapsz kengyelt, míg biztosan nem ülsz, és addig nagyon nyerget sem, míg összhangba nem kerülsz a lóval. Szóval aki itt tanul meg lovagolni, az tuti megtanul helyes segítségek adásával.

Múltkor láttam ott egy kislányt.. apám az úgy lovagolt, ahogy sok felnőtt nem tud. Nagyon szép összhangban volt a lóval, és kis termete ellenére is remekül tudta a segítségeket alkalmazni.


Szóval igaz, hogy más lovikhoz képest lassabban halad az ember, de itt olyan alapokat kap, amit nem sok helyen.

2013. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem,hogy a csikómat,aki olyan,mint egy bárány,nem vihetném-e oda,bértartásba,mert itthon nem túl jó a talaj.

Azt a választ kaptam,hogy ...

-Nem vállalhatunk akkora kockázatot,hogy egy csikót idehozzunk.A csikóban rengeteg minden rejtőzhet,felborítaná az egyensúlyt és baleset veszélyes is.

Na de kérem! Ez mi?

Máshol hogyan lovagolnak be csikókat?Építenek nekik külön fedett pályát,vagy mi?

Pedig elvileg volt hely bértartásra.

Kockázatot vállalni? Ha már nincs a lovardában senki,akkor miért ne lehetne a csikót ott betanítani?

Nincs rendes edző.Maga Gábor bá mondta,hogy van egy tanítványa,aki már 12 éve jár hozzá tanulni lovagolni.

Mit tud tanulni 12 év után?

Barátnőm 4 évig járt oda lovagolni,nem tudta kiülni a lovam (igen az a csikó) ügetését?Mert pattogott a nyeregben össze-vissza,mintha sosem ügetett volna...

Én elmentem egyszer,feltettek egy pónira (kiskoromban) és 20 kör lesétáltak velem a "nagylányok".Azt se mondták meg,hogy a szárat hogyan fogjam meg.

Na jó,én azóta nem tettem be oda a lábam.

Persze,valakinek ez a módszer a jó,valakinek beválhat,most csak személyes tapasztalatokat írtam le.

2014. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lovasbarát válasza:

Gratulálok!

A gyerekek, akikkel gyakran megyek a Fedelesbe, mint kísérő rokon, általában meg vannak elégedve, mind az oktató Gábor bácsival, mind a választott lovakkal.

A lovaglás, a lovak előkészítésétől, ló befogása, ló tisztítása, szerszámok felszerelése, lósétáltatás, gyakorlatok, ügetés és így tovább, mind nagy figyelmet és ügyességet igényel.

A gyerekeknél nem a "lóverseny", lóhalálban történő vágtatás, száguldás, ugratás a cél, hanem a lovak megismerése, jó hangulat, a minél nagyobb biztonság elérése a nem is titkolt cél.

Az előbb kérdeztem a kilencéves Dórikát, hogy miért szeret a Fedelesbe járni, azt mondta, hogy szeret ott lenni és jókat lovagolni!

2014. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Emberekhez való hozzáállásban, lovak képzettségében jó pár lovardát lepipál. Gábor remek tanár és öröm hallgatni amikor beszél, mert mindig tanul valami újat az ember a lovagláson kívül.

Persze nem mondom, hogy egy 5 patkós hely, de akivel beszélgettem és a személyes tapasztalataim szerint nem rossz hely.

2014. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!