Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell jól megülni a...

Hogyan kell jól megülni a lovat szőrén?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni szőrén lovagolni. Nekem sokkal jobban tetszik, mint a nyeregben lovaglás.

Azt szeretném tudni, hogy kell úgy megülni szőrén, hogy a lónak se fájjon, s én pedig ne pattogjak a hátán.

Valaki azt mondja, hogy nagyon szorítsam az oldalát, valaki azt, hogy csak lógassam a lábam. Szóval már nem tudom, hogy melyik a jó.

Minden jármódban szeretnék megtanulni.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. okt. 30. 14:34
 1/7 anonim válasza:
95%
Teljesen jól mondták. Szorítanod kell a lábaddal,de egyben le is kell lógatnod a derekaddal, csípőddel fel kell venni az ütemet.
2013. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
95%

Szia

Szerintem fokozatosan szoktasd magad és a lovad a szőrén lovagláshoz. Először használj pokrócot, vagy izzasztót is és ha már a feneked megszokta,(mert az az igazság hogyha a pacid melegvérű és nem túlsúlyos, akkor a hátcsigolyák felső nyúlványait érezned kell, ami nem kellemes. Az egyetlen teknika ami hatásos az élvazetes szőrén lovagláshoz, az ha elengeded meged. Ha van lehetőséged rá hunyd be a szemed és hagyd hogy lépésben ringassa a csibőd a háta, mint a vízfolyás, Ezt az érzést tartsd meg, és próbáld mindíg ilyen laza derékkal, csípővel lovagolni. Ha sikeröl elengedned magad, akkor a medencéd együtt mozog a lóval, és azüleped nem emelkedik el.Az elején kicsit hátréb is dőlhetsz, hogy az ülőgumóidra helyesen terhelj. Ha megtaláltad ezt a helyzetet, érezni fogod, hogy kényelmes a háta, hiszen nem emelkedik el az üleded a hátától, így nem 'rázvalamint a lovadnak is sokkal kényelmesebb, hiszen nem huppansz folyton a csigolyáira. Azért ajánlom először a pokrócot, mert kíméletes neked is, de a lóban sem alakítasz ki egy negatív élményt a szőrén üléssel, hiszen ha folyton huppogsz a hátán(a 'gerincetek találkozásánál' a 'farokcsontodra üléskor' ugyan neki csak kellemetlen, miközben te csillagokat látsz de nem akarunk egyikőtöknek sem kellemetlen élményt)zavarban lesz, és fájdalmat, félelmet kelt benne(gondolj arra, hogy nyereg nélkül nem találod az egyensúlyod imbolyogsz, ficeregsz, ezzel az ő egyensúlyát is megzavarva, amitől félni fog, hiszen ha nincs egyensúly nem tud a ragadozók elől menekülni)

Azonban a pokróc segít, nem alakítasz ki negatív társítást, és mire már tökéletes kentaúrrá válsz sem a lovad hátát, sem pedig a te hátsód nem gyötröd feleslegesen.

Ajánlom, hogy először kögzítsd a pokrócot, hiszen egy vágta kiskörnél tudjuk, hogy szeretünt Talmák lenni, és behajolni, de talán a pokróv nem bírja és egy szuper kiskör helyett a porban találod magad. az ügetést iskola, vagy tanügetésben gyakorold, itt is fontos a derékmeghúzás/medencebillentés. Sajnos az ügetésnél a lendület és a mozgás darabossága miatt sokkal jobban rászkódsz, huppogsz, ezért ezt röviden, esetleg körön gyakorold először, mert akkor kisebb a lendület.

A vágta szerintem a legegyszerűbb, ugyanolyan mint a nyeregben, csak most a 'törlöm a nyereg' helyett törlöm a ló hátát hátulról előre fele(azaz:derékmeghúzás vágtában)

A lendület itt neked dolgozik, ne törekedj először a szép kerek vágtára, a laposabb vágtában a vágtaugrások elnyúltabbak és a ló háta kevésbé emelkedik, kényelmesebb. Ugyanakkor itt is elmondható, hogy röviden, körön kényelmeebb.


Egyébként ne aggódj, szerintem a behunyom a szemem és az érzést rögzítem módszer hatásos, én jobban is tudok lazítani, de ehez egy zárt hely, megbízható ló, és esetleg kezdetben futószáras segítő is kell.


Csak leírva hangzik bonyolultan, ha egyszer ráérzel megy minta a karikacsapás, a pokrócos módszert is csak a kímélés miatt ajánlom.

a szőrén lovaglás egyébként javítja az egyensúlyt, koordinációt, bizalmat és kincentrációt.


A lábaddal kapcolatban én csak a saját tapasztalatom tudom mondani, ha szorítod a ló oldalát görcsös a csípőd=nem tudsz lazítani, ha lelógatod, nem érzed egészen biztonságban magad. Én így tanultam: képzeld el, hogy a lábadon súlygolyók vannak, és a gravitáció húzza lefelé őket. a térded és a lábszárad ne távolodjon el a ló oldalától, legyen folyamatos érintkezésben, tudjon szorítani azonban le legyen görcsös, mert a merev izmok akadályoznak.


Remélem érthető volt(nem túl kusza) és segített, ha kérdésed van írj privátban

Sok Ló szerencsét

2013. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
persze hogy szorítod,másra lehet gondolni?? :OO de hát az izom fejlettsége kell. gyakorlás.
2013. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek!

S egyáltalán nem volt bonyolult, teljesen érthető.

2013. okt. 30. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt az oldalt: [link]
2013. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,s a linket is, sokat segített. Már alig várom, hogy újra a lovardába legyek, s gyakorolhassam. :)
2013. nov. 1. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök neki!
2013. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!