Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről,...

Mi a véleményetek erről, megérné neki egy lovat venni?

Figyelt kérdés

16 éves lányom nagyon szeretne egy saját lovat és amit lovagló órákba fektettünk szerintem megérné egyet venni neki, de itt van gond a pénzzel.Meg vesszük a lovat oké, otthon tartanánk, még az is rendben van.A lányom kitalálta hogy suli mellett eljár dolgozni amivel havonta olyan 130.000 ft-ot keresne.


Az egészet kiszámolta, mennyi menne havonta egy lóra, minden alaposan figyelembe véve és tudom hogy foglalkozna a lovával, de van bennem egy olyan hogy tanulás mellett nem úgy is fog majd eleget dolgozni.


Tudom hogy egy ló nagy felelősség és pénz, de ti meg engednétek?


2013. okt. 30. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ìgy nem!suli,utána dolgozna ami ha 130 000ft keres akkor nem egy óra munka,utána meg foglalkozzon és lássa el a lovat,mikor alszik majd,es ha beteg lesz.egy lovat nem csak pusztán eltartani sok de ott a körmölés,a féreghajtó,oltások,és akkor még nem is beteg a ló vagy meg sem sérül.bármi előfordulhat!!a trágyát az udvar végébe akarjátok gyűjteni??elhiszem hogy sokat költötök lovaglóórára de akkor miért nem felestartáson gondolkodtok.ott van egy havi dìj...olcsóbb mint saját lovat venni,tartani és suli mellett dolgozni 16 évesen.elhiszem hogy elszánt és mindent megtenne de én nem engedném,lehet hogy egy darabig menne de a végén megdőlne a dolog és még azt nem is mondtam hogy a lò társas lény.jöhet itt bárki kecskével meg birkával de az nem a fajtársa.akkor vehetsz a ló mellé egy pónit legalább ha nem akarod hogy antiszociálódjon vagy megbolonduljon az egyedülléttől...elég összetett a lótartás!!
2013. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A suli mellett dolgozás a tanulás rovására fog menni, és mivel fáradt lesz, a lóval fog tudni egy idő után annyit foglalkozni, amennyit így, hogy nem dolgozik. Ha nem kéne dolgoznia azért, hogy el tudjátok tartani, azt mondanám, lehetséges, de így nincs értelme. Arról nem is szólva, hogy lovat egyedül nem tartunk (meghülyül a magánytól), tehát minimum 2 lovat kéne vennetek, ha otthon szeretnétek tartani. Illetve ha bármi történik vele, az állatorvos kisebb baj esetén is tízezres nagyságrendű összeg.
2013. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Azért kíváncsi lennék, hogy diákmunkásként iskola mellett hol tud havi 130-at megkeresni...


A kérdésre válaszolva: NEM!

Fentebb már leírták érthetően, én is csak ismételni tudom őket. És könyörgöm, felejtsük már el ezt az otthon-tartást! Ne! A ló TÁRSAS lény! Nem páros, nem hármasban-jól-elvannak, a ló MÉNESBEN érzi jól magát. Igen, persze, megszokja, ha nincs ménesben, de én a saját lovamon látom, aki 3 éves koráig ménesben volt, aztán évekig egyedül, majd pár évig kettesben a tesójával, hogy 3 éve, mikor elhoztam, és beraktam egy nagy ménesbe, 1 hónap alatt megváltozott: jóindulatúbb lett, kiszámíthatóbb, elhagyta az időközben felvett rossz szokásait (rúgás, harapás, ember-letámadás...).

A feles tartás egy jó megoldás, azalatt beletanul a lótartás rejtelmeibe, és majd utána lehet saját :)

2013. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Egy kérdés nem hagy nyugodni, mégis hol a fenében kap egy 16 éves 130k-s fizetést ebben az országban?! Ez valami vágyálom lehet...

Másrészt lovat egyedül nem tartunk, tehát vagy lovarda, vagy otthon két ló, de az pont nem jó, amit ti akartok.

Aztán ha utána számolsz, mondjuk 7kor kel legkésőbb, 2ig suliban, aztán elmegy melózni, legalább 4 órát, aztán haza, és ott járunk, hogy 8 óra, aztán még a lóval is foglalkozik gyorsan csak 1 órát, és akkor még nem tanult. Meddig foja szerinted úgy mégis bírni a 14+ órás hajtást?!

2013. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételekkel semmiképpen nem, előttem leírták, hogy miért, mindennel egyetértek.


VISZONT! Az nem lehet opció, hogy tanulás mellé csak valami kis munkát vállal, mondjuk csak hétvégente és a lova bértartásban lesz? 30-40.000-ből kijön egy bértartás még Bp környékén is, plusz az egyéb költségek, 50-ből meg lehet úszni havonta. vajon annyit meg tud keresni sokkal kevesebb munkával?


mindenkinek kényelmesebb lenne bértartásban gondolkodni. először is sokkal kevesebb időt vesz igénybe, nem napi elkötelezettség, ha beteg, vizsgára készül, vagy elutazik, akkor is gondját viselik a lónak. nem kell a trágyával, takarmány beszerzésével bajlódnotok.

a ti életeteket is kevésbé borítja fel, mert nem kell otthon átalakítani mindent és hozzászokni a lószaghoz.

ráadásul első lovat nem tanácsos otthon tartani, mert hiába jár lovardába a gyerek, a lótartás csínját-bínját sokkal könnyebb úgy elsajátítani, hogy szakértő tartja a lovat, te meg figyelsz, kérdezel és fokozatosan belerázódsz.


de én is a feles tartást javasolnám, ha van rá lehetőség, akár ott, ahova amúgy is jár lovagolni.

2013. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja persze, el is hisszük, hogy 16 évesen végzettség nélkül majd 130 ezret fog keresni havonta... Ennyit a kérdés komolyságáról.
2013. nov. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!