Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valakinek eladó lókoponyája...

Valakinek eladó lókoponyája van Győr környékén? ( Nem a maffia vagyok)

Figyelt kérdés
Fontos lenne maffiás poénokat nem kérek előre is köszönöm.

2013. okt. 30. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Kinek az ágyába akarod rejteni? Inkább küldj neki újságpapírba csomagolt halat, az egyszerűbb és olcsóbb is.


Ismételt kérdésre ismételt válasz (és ha valaki beírja, hogy milyen válaszokat nem kér, az provokálja, hogy olyan válaszokat kapjon :) ).

2013. okt. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként mire kell?
2013. okt. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem disznó van, meg kecske, de szarv nélkül.
2013. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Lovas körökben ilyen kérdést feltenni...egyenesen vérlázító.
2013. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem próbálkozz egy lóvágóhídon, vagy biológusoknál, vagy az egyetemen (hátha van a szertárban fölösleges).
2013. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én képzőművészetibe jártam, ott volt egy lókoponya, de nem fért bele a táskámba, így nem tudtam elhozni, pedig szívesen odaadnám most. :/ :D


Egyébként meg miért vérlázító a kérdés?Nincs olyan élőlény, ami örökké élne(csak egy medúzafaj).Egy ló földi maradványai, ha vágóhídra jut, vagy kutyaeledelbe kerülnek, vagy a kérdezőhöz, aki elviheti egy preparátorhoz, ahol gyönyörűen kifehérítik és megtisztítják.Én is szeretnék egyet, de egy preparátor munkáját megfizetni nem olcsó mulatság.

2013. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha csak a koponya kell nem kell preparátorhoz vinni, házilag is meg lehet csinálni. Sőt lónál egyszerűbb is, mivel nincs szarva, amivel külön foglalkozni kell.

Menete a következő:

 Fej nyúzása

 Szemgolyó és agyvelő eltávolítása

 Vértelenítés

 főzés

 lehúsolás

 zsírtalanítás

 fehérítés


Fehérítés:

A lefőzött koponyák szükség vagy igény esetén egyszerű eljárással tovább fehéríthetőek. Ezt végezhetjük 33%-os hidrogén-peroxid (H202) és bécsi fehér festékpor tejfel sűrűségű pépével, amellyel bekenjük a koponyát. A szert 10-24 óra múlva távolítjuk el, amit mosás és szárítás követ. Ismeretes a gyorsfehérítés is, amikor főzőedénybe literenként 5 m3 25%-os szalmiákos vízben 5-15 percig főzzük a koponyát, majd a forró csontot 33%-os hidrogén-peroxidos ecsettel többször bekenjük, majd száradni hagyjuk. A fehérítés történhet higított hidrogén-peroxiddal is, amikor a koponyát először vattával vagy gézzel begöngyöljük. A vegyszert 7-10%-os koncentrációban használjuk, amelyhez — az eljárás meggyorsítása érdekében — literenként 5 cm3 25%-os ammóniát adunk.

2013. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Házilag?Jézusom!!!!!!!!!!!!!!

Ne kérlek,Ne!

Ez már több mint sok

2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bezzeg amíg egy lóval ilyet szabad csinálni, addig egy emberi koponyát még találva se lehet birtokolni..szánalmas.
2020. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!