Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1-2 év múlva rajtengedély vizsga?

1-2 év múlva rajtengedély vizsga?

Figyelt kérdés

2015 nyár vége felé leszeretném tenni a rajtengedély vizsgát hetente 1x 45 percet lovagolok tavasszal kezdtem alaptudással (lépés, ügetés és alapirányítás (kiskör, nagykör igen szlalom, kígyó meg ilyenek nem)).

Szerintetek sikerülhet (és mondjuk utolsó nyáron heti 1 óra vagy 2x 1 óra még nem tudom nagyon soká van) vagy estleg még korábban?



2013. okt. 31. 13:28
1 2
 1/19 Valletta ***** válasza:
84%
Heti 45 perc nem elég a fejlődéshez és nem csak hogy arányosan több időre lesz szükséged az adott tudás megszerzéséhez, mint mondjuk annak, aki hetente háromszor jár, hanem jóval többre, mert többet felejtesz, az izmaid is ritkábban kapják a terhelést, nem igazán tudsz így rutint szerezni. Ha azt vesszük, hogy egy heti háromszor (ami szintén nem sok) járó kezdő lovas nemigen tesz rajtengedély vizsgát másfél év múlva, akkor nálad ezt az időt még meg kellene háromszorozni...és akkor még nem beszéltünk az oktató lovak és az oktatás minőségéről. Többet kellene járnod, az az igazság.
2013. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Sehogy nem fog menni.Képtelenség ;)
2013. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Még nem vágtáztam de idén fogok a lóirányítás pedig már megy.
2013. nov. 1. 09:39
 4/19 anonim válasza:
88%

Az egy dolog.Felvételeket tudod?Külső-belső állitás megy?Elméletből is mindent tudsz?

Elvagy kicsit szálva attól hogy ügetésben körbe körbe tudsz fel le állni.

2013. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Külső-belső állítás megy elméletből rengeteg mindent tudok a könyvet meg fogom szerezni és azt is megtanulom (egyébként rengeteg lovaskönyvet elolvastam már).
2013. nov. 2. 19:04
 6/19 anonim válasza:
Jól mondták képtelenség!Oda általában olyanok szoktak menni akik 10-20 éve lovagolnak. [link] ajánlom ezt a figyelmede és gondold át! :)
2013. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Ez már megint milyen hely milyen oktatás? Kiskört lovagol ügetésben, de még nem vágtázott???? Erről lehet felismerni (többek között) a tisztességes tanítást a pénzbeszedő helyektől. Alaptudás.... Nemáááááár! A vágta az alap. Futószáron, voltizshevederrel. Köze nincs egy lovasnak addig szárhoz, segítségekhez, a ló irányításához, amíg nem megy futószáron, elengedett kézzel mindhárom jármód!!

Keress egy másik helyet, kedves kérdező, mert itt nem csak a kevés lovaglással van baj. Ha tavasz óta még csak nem is vágtáztál (normális helyen a vágta nagyon maximum a harmadik lovaglóórán meg szokott történni, de ha addig is várnak vle, akkor vagy iszonyúan béna a lovas, vagy extra félős) akkor a rajtengedélyvizsgától nagyjából olyan távolságra vagy, mint ide a Mars. Szégyen, mi megy ebben az országban lovasoktatás címszó alatt.... :-(

2013. nov. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Most komolyan ha valahogy sikerülne is letenned a REV-et (ami így lehetetlen) akkor is mire mennél vele? versemyeken olyanok vannak akik naponta 2 órát ülnek a nyeregben mellettük labdába se rughatnál
2013. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Logikusan jövő nyártól gondolkodtam a több lovagláson vagy is segítségért lovaglás mellesleg hivatalosan nem vágtáztam és ha versenyeznék heti 4-szer kijárnék nyáron többször.
2013. nov. 14. 19:59
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyre szebb! :-) Mit jelent, hogy "hivatalosan" nem vágtáztál?

Amúgy ha van lehetőséged heti négyszer kijárni, akkor azt nem akkor kell, amikor már versenyzel, hanem előtte, hogy tanulj. Ha már versenyzel, minden nap ott a helyed a lónál. Nem tudom, hány éves vagy, de ez elég gyerekes gondolkodásra vall. Szép, hogy rajtengedély vizsgázni és versenyzeni szeretnél, de ehhez sokkal többet kell letenni az asztalra, mint heti negyvenöt perc lovacskázás. És hangsúlyozom: olyan helyen, ahol érdemi tanítás is van!

2013. nov. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!