Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Engedjem hogy a szomszédok...

Engedjem hogy a szomszédok etessék a lovamat?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a lovamat, itthon tartom és pár szomszéd szokott neki almát répát zöldet meg ilyesmit adni. Lehet ettől valami baja a lónak vagy mondjam hogy ne adjanak neki enni?
2013. nov. 1. 12:22
 1/3 x) ***** válasza:
Én nem ajánlanám, nálunk is így kezdődött, pár darab almával. Aztán meg már minden lehetséges zöldséget bedobáltak a lónak krumplihéjtól kezdve a zöldhagymáig. Meg persze rendesen el is kapatták, követelőzött, egész nap nyihogott, túl volt pörögve. Akkor kiosztottam mindenkit, hogy a lovam nem szeméttároló, és legyenek szívesek máshová hordani a szemetüket. Azóta inkább azt mondom mindenkinek, hogy nagyon örülök neki, és nagyon köszönjük, de inkább nekem adják ide amit a lónak szánnak, és én majd saját belátásom szerint adagolom neki. Szóval ilyeneket, hogy kaszált fű, répa, alma szívesen fogadok, de inkább én adom oda a lónak, hogy biztos ne legyen baj belőle.
2013. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
Attól függően hogy mit és milyen állapotban adnak neki, lehet belőle baj, szóval én leépíteném őket, vagy ha adni szeretnének, adják inkább neked és majd te eldöntöd, hogy mit, mennyit, mikor és hogyan kap a ló.
2013. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy tiltsd meg, vagy nagyon szigorúan beszéld meg velük, hogy mit és mennyit ehet a ló, mert ők nem értenek hozzá, és könnyen hibázhatnak (nálam volt, aki egy doboz kockacukrot beöntött hozzá, de olyan is, aki friss kenyeret, krumplit, meg rohadt, romlott gyümölcsöt akart neki adni.) Meg ha megszokja a paci, hogy mindig kap enni ha jön valaki, könnyen csipkedőssé, harapóssá válik, ami elég kínos, mikor mondjuk 4-5 éves gyerekek jönnek látogatóba megsimogatni. Én mindig megmondom ha jönnek, hogy melyik lovaknak lehet enni adni (a sovány, vagy a félős lónak igen, a csipkedős, vagy kövér lónak nem) és hogy mit. Ha meg valaki nagyobb mennyiségű cuccot hoz (volt, aki nyáron napi 4-6 rekesz almát hozott) azzal megbeszélem, hogy elteszem, és etetéskor adagonként kiosztom nekik, ő meg ma egy párat adjon nekik.
2013. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!