Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Járt már valaki így? Mit...

Járt már valaki így? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve lovagolok(kisebb kihagyásokkal télen, mert télen nem lehet, mert nincs fedeles) ugyanazon a helyen. Lépés, ügetés önállóan megy, a vágta még csak futószáron. Osztályban csak egyszer lovagoltam, akkor is csak ketten voltunk lovasok. A problémám az, hogy egyszerűen még két év után se megy a szárkezelés. Pl. mindig mondja az oktatóm, hogy túl hosszú a szár fogjam rövidebbre, rövidebbre fogom, de kb. egy perc múlva már megint tök hosszú, pedig én úgy érzem , hogy nem engedtem ki (egyébként angol stílusról van szó). Ha meg hirtelen lehúzza (vagyis így leteszi ) a fejét a ló, akkor meg szinte az egész szárat kihúzza a kezemből. Egyszerűen nem bírom a kezemben tartani a szárat, megfogom egy ponton, aztán meg egy perc múlva már megint tök hosszú. És persze hogy a lovak néha tök össze-vissza mennek.

Volt valakinek ilyen problémája? Tudna valaki segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. nov. 1. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
lényeg,hogy csukottak legyenek az ujjaid és állított legyen az öklöd. Ha szétnyitod az ujjadat,akkor tud kicsúszni a szár.
2013. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudom, hogy úgy kéne lennie, próbálom is úgy, de valahogy mindig kicsúszik a kezemből a szár.
2013. nov. 1. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez gyakori hiba, főleg a határozatlan lovasok körében. Beszerezhetsz egy csúszásgátlós kesztyűt, de alapvetően nem az fog javítani a dolgon. Az iskolalovat ne sajnáld, nyugodtan fogj rajta 20 cm-vel rövidebb szárat, mint amit jónak gondolnál, hogy érezd, hogy feszül a szár, és előrébb van a kezed, és figyelj rá, hogy folyamatosan az az érzeted legyen, hogy túl rövid a szár, feszül a kezed. Aztán pár alkalom után megérzed, mi a normális, ami nem túl rövid, és nem is túl hosszú, csak folyamatosan koncentrálni kell, nem szabad ellötyögni a lovon, hogy majd lesz valahogy, igazán kell akarni.
2013. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igazából mindig próbálom rövidre fogni és úgy megtartani, ha esetleg sikerül akkor meg már az a baj, hogy teljesen nyújtva van a kezem. Kesztyűm van (bár nem szeretek kesztyűbe lovagolni), de abban is fennáll ugyanez a probléma.

2013. nov. 2. 07:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm.. ugyanez volt a gondja.. ő egy időben azt csinálta h a szárra kis fehér madzaggal/cérnával megjelölte a szárat,hogy hol kell fognia és egy idő után már ment neki nélküle is mert úgy megszokta!
2013. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Jó majd lehet h kipróbálom.
2013. nov. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!