Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatók! Találkoztatok...

Lovasoktatók! Találkoztatok már olyan lovassal, akit "reménytelennek" tartottatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nagyon akarta jól csinálni a dolgokat, de alig sikerült neki valami. De ennek ellenére nagyon szereti a lovakat.

2013. nov. 1. 18:33
1 2
 1/16 Lili1Dtimpex ***** válasza:
100%
Igen.Volt egy lány,aki eszméletlen duci volt..alig 150cm de volt akkora pocija hogy óriási.Mikor ránéztem,és megláttam hogy lovagol mondom hogy fogom én ezt a lovon tartani?! Viszont ő ezt az egészet annyira akarta,hogy sem a súlya,sem a tehetségtelensége nem számít már manapság.4éve lovagol,és bár még most kezdte a vágtát nagyon elszánt kiscsaj.Eleinte sem a lába,se semmilye nem úgy állt ahogy kellett volna,hiába javitgattam,próbáltam helyre hozni.Ha sem az oktató,sem a lovas nem adja fel egészen szép vége lehet :D
2013. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, akinek elmondtam már 100x a dolgokat, el is magyaráztam miért fontos amit épp csinálni kell, de csak azért sem csinálta meg. Mindenért az időjárást, fájdalmait vagy épp a lovat okolta. Tehát semmi alázat nem volt benne. :(
2013. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szóval szerinted egy lovasoktatónak türelmesnek és segítőkésznek kell lennie, ha látja h a lovas elszánt és kitartó?

2013. nov. 1. 19:35
 4/16 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: és ha a lovas alázatos (tudja h benne van a hiba és nem a lóban), kitartó és elszánt, de így se sikerül neki?
2013. nov. 1. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok lovasoktató, de az edzőmnek szoktam segíteni a kezdőknél és igen, találkoztam már ilyennel, akinél reménytelennek tűnt a helyzet. Azonban csak sok gyakorlás, biztatás és türelem kellett neki, jóval több mint a legtöbb lovasnak és ő nem adta fel. Most kb. 7 év után már ott tart hogy egyedül vágtázik, bár még sok hibája van és egy élénkebb lóval még nem bírna el (ezért terepre még nem mehet, maximum egy társas sétalovaglásra).
2013. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lovas reménytelen, aki ügyetlen. Én is ügyetlen voltam, és vagyok a mai napig, 4x annyi idő nekem mindent megtanulni, mint másnak, de 7 év tanulás után idén elindultam az első díjlovas versenyemen, mert akartam, és mínuszhúszban, metsző szélben is kint voltam, ha nem volt pénzem edzőre, besegítettem a kezdők lovagoltatásában, a lovak etetésében, ápoltam a felszerelést, lapátoltam a havat, ellenőriztem a pályát, nyáron segítettem a táborokban, csak, hogy lovagolhassak. Évekig nem tudtam megtanulni könnyűügetni, aztán évekig nem ment a vágta, majd az irányítás, de nem adom fel. És találkozom több ilyen lovassal, fél, vagy rossz alkatú, vagy egyszerűen nincs érzéke, de akarja csinálni, és 20 edzés alatt tanulja meg azt, ami másnak elsőre megy, de előbb-utóbb sikerülni fog.


Reménytelen lovas van, az, aki nem akarja. Lehet akármilyen ügyes, ha nem akarja, csak erőltetik, akkor előbb-utóbb belefárad, agresszív, türelmetlen lesz a lóval, nem akar fejlődni, nincs értelme erőltetni a lovaglást. Erre is több példát láttam, ilyen a reménytelen lovas szerintem.

2013. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Valletta ***** válasza:
100%
Most ezt komolyan írjátok, hogy 4 meg 7 év alatt jutott el a lovas addig, hogy vágtázzon alatta a ló? Mégis milyen oktatás ez, mit tanult a lovas addig? Csak mert a második, harmadik óra alatt már simán be lehet mutatni nekik a vágtát, főleg, hogy könnyebb, mint az ügetés.
2013. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
(5. vagyok) Valletta: egy dolog, ha a ló vágtázik alatta, de az még nem lovaglás. Én úgy értettem, hogy ennyi idő kellett neki ahhoz hogy akár felügyelet nélkül is egyedül beugratja vágtába, irányítja majd amikor kell felveszi ügetésbe. Amúgy az illető akiről írtam egy nagyon gátlásos, szorongó, ráadásul gerincferdüléses lány és emlékszem hogy az első alkalmakkor lépésben is nehéz volt neki megtartani a helyes ülést, sőt a mai napig néha visszajönnek az üléshibák. De nem adta fel és ez dicséretes!
2013. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezzel a vágtázós dologgal kapcsolatban csak annyit, hogy én kicsit több mint két éve lovagolok és még most is csak futószáron vágtázok. Arról meg hogy már az első órákon vágtázni kell, én majdnem egy éve lovagoltam mikor először vágáztam futószáron.
2013. nov. 2. 07:12
 10/16 Valletta ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem lovaglás, de el kell kezdeni valahogy, mégpedig futószáron és nem értem, hogy miért kell, hogy évek teljenek el addig. Én messziről elkerülöm a lovasiskolákat, nem egészen értem, hogy mi folyik ott, de tudom, hogy hét évesen kezdtem el voltizsálni, pár alkalom után már nem szartam be a vágtától, kicsit később ment elengedett kézzel is, és ha az ülés megvan lehet szárat adni a lovas kezébe és elkezdeni tanítani a felvételt. A fenti folyamat volt vagy két hónap. Ha lassabban is halad a lovas is jó lenne vágtáztatni néha, mert ha megugrik a ló, ismerje a vágtát, ne pánikoljon be tőle, mert az is csak egy jármód, ráadásul az egyik legkönnyebb.
2013. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!