Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi volt a legdurvább lovas...

Mi volt a legdurvább lovas baleset ami történt veletek?

Figyelt kérdés
Remélem semmi komoly, mert szeretnék elkezdeni lovagolni és meg szeretném nyugtatni magamat, hogy súlyos baleset nagyon ritkán történik. :)
2013. nov. 3. 13:12
 1/8 x) ***** válasza:
90%
Hát most tavasszal baleseteztünk egy elég csúnyát. Terepen mentünk, egyik oldalon drótkerítés, másik oldalon fák meg bokrok. Egy kanyarhoz értünk, és velünk szinte teljesen egyszerre érkezett a másik irányból egy motoros. Ő nem látott minket, mi nem láttuk őt. A lovam alapvetően nem fél az ilyen hangoktól, ha már messziről hallja közeledni, de addig nem hallottuk, akkor indította be a motort. A ló természetesen megijedt a hirtelen hangtól, kiugrott oldalra egyenesen a drótkerítésbe. A lába beleakadt a aljába, és mivel elkezdte rángatni, a drót belevágott a lábába. Az már mellékes, hogy én a tetején kihúzott szögesdrótba estem, a legkevésbé sem érdekelt a vergődő lovam mellett. Nagynehezen a motoros segítségével (mert rendes volt, és azonnal megállt segíteni) kiszedtük a drótból. Szerencsére nem voltunk messze a lovardától, szóval könnyen haza tudtunk sántikálni. Útközben kihívtuk az állatorvost, mert elég messze vagyunk a várostól, így egyszerre értünk a lovardába. 2 hónapig nem lehetett lovagolni a lovamat, szerencsére inat nem vágott a drót és nem kellett varrni sem. Ja, és bocsánat, hogy nem tudtalak megnyugtatni. :D De egyébként tényleg ritkán történik súlyos baleset.
2013. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

2 komolyabb is volt, kisebb koromban.

Az egyiknél talán 4-5 éves lehettem. Volt egy csodör lovunk aki vad, tüzes volt. A többitol külön tartottuk, nekünk, a gyerekeknek nem szabadott odamenni hozzá, simogatni. Aha, én persze tojtam erre...épp anyával voltunk kinnt, én meg rohangáltam oda a lóhoz, hogy nézd engedte, hogy megsimogassam! Anya mondta, hogy ne, de nem hallgattam rá. Persze a lónak is elege lett belole és odakapott..egy kicsit erosebben. A kulccsontom tört el, arra harapott rá elég rendesen. Elestem, az állam bevertem a vödrébe. A hegeim megmaradtak, szerencsére nem vészesek. Azonnal ügyelet, stb..ebbol az egészbol már csak képek vannak a fejembe.


A másiknál kb 8-9 éves lehettem, mikor épp nem voltak lovaink és a szomszédhoz jártunk át lovagolgatni. Futószáraztak, épp ügettünk. A vak, öreg kutyájuknak, persze pont akkor kellett átbattyognia elottem, az ostorral oda lett csapva neki, amitol a ló is megijedt, elkezdett ugrálni, aztán nem sok kellett ahhoz, hogy leessek. A ló még mindig pattogott, úgy kellett kikúsznom alóla, nem sokon múlott, hogy rám nem lépett. Ez persze az edzo hibája volt. Hetekig nem vettünk észre semmit, csak nagyon fájt a csuklóm. Végül bementünk kórházba röngen (nem tudom, hogy kell írni..), stb..egy darabka csont letört belole, gipszet kaptam.


Bár ezek annyira nem vészesek, de hát mégis csak elég kicsi voltam és mindenki megijedt rendesen..

2013. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

nekem ennyi volt, hogy épp felültem a lóra a kikötőnél, mellettünk pedig egy másik ló volt lazára kikötve. a lovam megilyedt valamitől, és mivel a mellettünk lévő ló lazán volt kikötve, és hátrébb állt a rúdtól, azért úgy gondolta a lovam, hogy ő elmegy a ló és a kikötő között.. vágtába bement a kis résen, engem lehúzott a másik ló kötele, és pont beestem a ló alá. ha nem figyelt volna rám annyira a ló.. de szerencsére megúsztam egy-két véraláfutással, és egy kis sebbel. ezek is azért lettek, mert rálépett a ló a combomra, és lecsúszott róla. ha nem csúszik le, lett volna egy szép combnyaktörésem.


nem tudtalak megnyugtatni, ezért bocsi, de hidd el, ha elkezded, soha nem fogod abbahagyni(vagyis nagyon nyomós oka lesz). az egész hihetetlen érzés, mikor egy 500 kilós állattal együtt száguldasz! szóval az ilyenek ne hagyjanak eltántorítani, mert a ló vigyáz rád, és mindent megtesz, ,hogy ne okozzon sérülést! sok sikert! :)

2013. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer estem le lóról. Egy herélten oktatott az ismerősöm, és volt hogy egyedül elengedtek, a ház melletti legelőn sétálgattam vele, majd úgy döntöttem vágtázok egyet.

Én naiv bíztam abban a lóban, és ahogy felvettem, a ló ugrott egy hatalmasat, én az akkori 40 kg-ommal a ló felett repültem, ráestem a nyakára, tovább bakolt majd aláestem a salakos, köves útra. Toporgott, szerencsére nem lépett rám, ami meglepett mert adott volt a lehetőség. Egy esés különben nem is a legijesztőbb, jobb esetben nem is fájdalmas, csak az ember próbáljon ne rosszul esni a kezére,fejére lábára(tudom, könnyű mondani) hanem az fáj hogy elvesztheted a ló felől érzett bizalmad, és csalódott leszel.


Végül kitépte magát a kezemből majd egyenesen az autóút fele vette az irányt. Azt hiszem ez volt az egészben a legijesztőbb.

Szerencsére az egyik szomszéd éppen arra volt és visszalovagolt vele nagy megkönnyebbülésemre.

Ez a saját és az ismerősöm felelőtlensége is volt mert akkoriban sokkal tapasztalatlanabb voltam.

Megúsztam egy lehorzsolt tenyérrel és megzúzott, véraláfutásos derékkal. De nem tántorított vissza a lovaglástól, annyi történt hogy szőrén sokkalta bizonytalanabb vagyok, nyeregben érzem magam biztonságban.

2013. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartok mesedélutánt. Annyit mondok ,hogy mindenki leesik,a sérülés mértékét sok minden befolyásolja,de megfelelő képzettséggel,biztonsági dolgok betartásával sokszor megelőzhetőek a komoly balesetek és minimalizálni lehet a számukat. Én estem már sokszor,eddig még nem lett bajom ,inkább annak idején csak az ijedtség volt nagyobb,aztán már az egészet rutinszerűen kezeli az ember. Szóval azt tudom mondani,nyugtasd meg magad, ha le is pottyansz,nem feltétlen jár mindig sérüléssel.
2013. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Kulcscsonttörés,agyrázkódás és egyszer elrepedt a csuklóm. Mindig történhet baleset, ez egy veszélyes sport. Persze halálos balesetek ritkán történnek de óvatosnak kell lenni...
2013. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14 éves vayok és 3 éve lovagolok. Idáig 2-szer estem. Mindkét esetben egyedüli vágta közben. Az egyiknél vágtáztam semmi probléma nem volt, és egyszercsak a ló akin ültem megbotlott, de olyan szinten hogy é legurultam róla. Ez még nem is volt vészes, a lovat utána pihentették pár hétig.

A másodiknál kicsit durvább volt. Vágtáztam és mivel 3 hétig kihagytam az edzést nem ment túl jól. Az ülésem nem volt stabil, és túl sok volt a csizma a vágta beugrasztásánál. Na a ló beugrott vágtába de bakolt 1-et, nekem kiesett a lábam a kengyelből, kis ideig még fent tudtam maradni utána már leestem. Mindenki csodálkozott mert ez a ló eléggé nyugis szokott lenni. Utána persze megfogtam a lovat és kivittem, de aranyos volt mert a fejét szelíden a hasamhoz nyomta. Itt mivel az oldalamra estem (asszem) csak jegelnem kell semmi komolyabb.

2016. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nkm ket eddzom(Krucso Szabolcs es Buza Patrik) ket legdurvabb esese egyben jott ossze. Az tortent hogy a kinti palya nagyon vizes volt es ezert be akartam menni a fedelesbe. A kinti palya es a fedeles kozott van egy beton ut ahol mentem volna be az istallon keresztul a fedelesbe. Mar majdnem elertem az istallot es hirtelen valamitol agaskodott a ponim(Sissy) a betonon es oldalra esett. Nm volt rajtam se kobak se gerincvedo. A gerincvedot alapbol utalaom es senkinek sem ajanlom csak a militarys verziot es azt is csak ha nagyon muszaj de nm ez a lenyeg. Beestem a lo ala aki elajult es nm tudott felalni. Ki kellett alola masznom. Ott fekudt oldalra dolve a betonon. Levettem rola a nyerget mert nagyon kenyelmetlen lehetett neki es el is szakadt a heveder. Ott ultem mellette orakon keresztul amig vartuk az allatorvost. Neki nem lett kulonosebb baja azon kivul hogy elajult 10percre es utana tovabbra is fekve maradt mert velem erezte magat biztonsagban mrt nm tudta mi fog tortenni ha felall. Fel akartuk allitani az allatorvossal hogy megnezzuk hogy van e baja(nincs). Ahogy felalt, ralepett a kezemre(mrt nagyon bena vok) es elort. En semmit nm ereztem mrt nagyon feltem hogy valami baja lett Sissynek. Ez utan nagyon felt ott setalni es ezert nm eroltettem. Egyebkent raesett a labujjamra amirol a rontgenen semmi nm latszik de meg most is be van dagadva pedig ez mar tobb mint fel eve volt. A kezem sem fajt sokaig es a kovetkezo nap mar kengyel nelkuli dijlovas esdzesem volt(en idiota lomainias xdd). Egyebkent Krucso Szabolcs ket legybagyobb esese: elso:eggyik bertarto lovaval ugrott es ugras folott elszakadt a heveder.

Masodik: Choclate Brownegilyett egy villamtol a Balatonvilagosi melegitopalyan es elesett Szabi meg elajult es agyrazkodasa lett.

Buza Patrik egyik legbagyobb esese: a nagy eves menunkel setalt szinten kint a betonon cs a masik istallo elott( nm ott ahol es estem el hanem a masiknal) szinten elesett es raesett a lo. Mindenki azt hitte h eltort a bokaja de vegul nm. Egyebkent meg most sem tud hosszu tavon raallni pedig mar kb 2honapja volt.

Ezt nm azert mondom hogy ne akarj lovagolni vagy h felj hanem azert mrt ilyen is van. Egekbent ha egyszer lora ulsz akkor ahhoz nyomos ok kell hogy abbahagyd😀

2021. jan. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!