Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a lovam "bólogatni"?

Figyelt kérdés
Nem újdonság neki a szabadidomítás, mert így lett belovagolva, de szeretném neki megtanítani csak a vicc kedvéért.Ha megtanítom neki lehet, hogy szokásává válik akkor is amikor nem kéne?Nem vett át régebben sem a szabadidomításból rossz szokásokat, de nem tudom....:S Segítsetek létszi!!

2013. nov. 3. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Elétartod a kaját, hogy letegye az orrát a kajához, egy pontig leteted, majd ugyanez felfelé. Gyakorlod, finomítod, ott a bólogatásod. Megjegyzem gáz, hogy ilyen alap feladatot is magyarázni kell, józan paraszti ész hol van?
2013. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már de nem válik be :S
2013. nov. 3. 15:09
 3/7 x) ***** válasza:
A bólogatás viselkedészavar, én semmiképpen nem ajánlanám megtanítani neki.
2013. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
Ha egy viselkedést jutalmazol, azzal megerősíted. Tehát ha elkapod a bólogatás pillanatát és megjutalmazod, nagy eséllyel fogja újra csinálni. Én mondjuk ilyen hülyeséget nem tanítanék a lovamnak, mert nem szeretnék hülyét csinálni belőle, de ha te igen, akkor számíts arra, hogy akkor is bólogatni fog, amikor nem kérted, mert azt hiszi, hogy jutalmat kap érte, ahogy azelőtt, aztán meg majd jön a követelőzés... röviden nem javaslom.
2013. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kezdj bele, ha biztos vagy a dolgodban. Ha mindig jutalmazod, mindig csinálni fogja. Ha nem kéred, szidd le, vágd orrba, csak parancsra szabad csinálni. Így kell az ágaskodással, a jambette-vel, a "puszival" és a kirúgással is, hiszen sok gondot okozhat ha dicséret reményében néha elkezd ágaskodni, vagy rúgni. A bólogatással ugyanez a helyzet.
2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lovamat idióta kislánykák megtanitották bólogatni. 3 éve próbálom kinevelni belőle, néha látszik valami javulás, de sajnos ha kaját lát a kezemben, egyből bólogat. Én azt javaslom, hogy ne tanits neki ilyen marhaságot.
2013. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miféle puszi?
2013. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!