Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert csinaljak ezt?

Miert csinaljak ezt?

Figyelt kérdés
Uj lovardaba mentem.es vittem magammal a lovaimat is.Egy friz csodor es egy friz kanca.A tobbi bertarto vagy lovaglo mindig csufol meg apuci elkenyeztetett libajanak mondd.eldugjak a cuccaimat es mindig bantanak.Halado vagyok de nem profi.vannak hibaim es ha edzek eppen mindig odajonnek a karam szelere a lelatora es ha edzom ramszol peldaul h lassitsam a lovat h ne rohanjon vagy valami maris nevetnek meg mindig mondjak h nekem nem is kene ilyen lo.mit csinaljak hogy joban legyek veluk vagy h legalabb ne bantsanak?
2013. nov. 3. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már volt egyszer, de hónapokkal ezelőtt. Megint új helyre mentél?

Próbáltál már beszélni velük? Próbáltál barátságos lenni velük?

2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen azért csinálják mert látják, hogy kicsit is izgat :) ne is törődj velük nem értem azt h miért mondják neked nem való ilyen ló tény hogy nem a legolcsóbb egy lófajta de ugyanolyan paci mint egy sportló vagy egy póni (stb) szabad megkérdeznem mennyi idős vagy?
2013. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudok rolla h lenne meg egy ilyen kerdes.15 eves vagyok amugy :D
2013. nov. 3. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj az edződdel, és a szüleid is beszéljenek az edződdel.
2013. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként lényegtelen, de tényleg volt nem is olyan régen egy tök ugyan ilyen kérdés, csak ott azt hiszem egy frízről volt szó. :)
2013. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 x) ***** válasza:

Persze, nyilván jó nagy adag irigység van a háttérben, de azért alaptalanul senki nem fog ilyeneket mondani rólad. Valami okot csak adtál rá, még ha csak egy pici dolog is az. Próbálj meg beszélgetni velük, legyél kedves, segíts nekik ha kell. Aztán ha picit közelebb kerülsz hozzájuk, akkor mondd meg nekik, hogy te tényleg nem vagy olyan "apuci pici lánya" típus, és félreismertek. Vagy először próbálj meg csak az egyikükkel jóban lenni, aki a legszimpatikusabb, aztán szépen sorban mindenkivel. Egyedül mindenki másképp viselkedik, mintha ott vannak a többiek.

Egyébként manapság tényleg minden kis tizenéves p.csa (már elnézést) fríz lovat akar, mert hogy "úúú milyen szép". Azt persze nem fogják föl, hogy mennyi igényük van és mennyit kell velük foglalkozni. Így elterjedt róluk, hogy olyan lova csak a gazdag sznoboknak van, mivel lássuk be, egy fríz nem olcsó. Szóval előítéletek...

2013. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem miért kellene puncsolni nekik. TE FIZETSZ azért, hogy ott vannak a lovaid és ott edzel. Én simán beszélnék a lovarda tulajával, hogy intézkedjen, hogy a dolog rendeződjön, ellenkező esetben új helyet kell keress, aminek ugye neki negatív anyagi vonzata van. Ismereteim szerint a mai magyar lovardabiznisz igenis rá van szorulva a bértartásra így szerintem el fogja intézni. Az emberi irigységgel sajna nem nagyon lehet mit kezdeni. 15 évesen ezt elég nehéz lehet kezelni.
2013. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban haladó vagy nem kell az edződnek rád szólni a rohanás miatt! Lehet, hogy csak te gondolod úgy, hogy haladó vagy! El tudom képzelni, hogy van valami alapja annak, hogy a többi lovas szimpátiáját nem tudtad kivívni!Hogy mit csinálj? Ne foglalkozz a többiekkel, több szerénységgel,több szakmai alázattal,figyelj az edződre, és igyekezz maradéktalanúl végrehajtani az általa kérteket! Röviden,tanulj lovagoni, és ne a többiekkel foglalkozz!
2013. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

állj eléjük, egyenes gerinccel, és közöld velük, hogy neked ez így szar érzés, és szeretnéd, ha ezen változtatnának, mert megmérgezik a lovaddal való kapcsolatodat, és nyilván nekik sem esne jól, ha már nem lenne élvezet a lovaglás, ha úgy kellene felkelniük, hogy ó a fenébe, már megint ki kell menjek a lovamhoz, francba, stb... Ha nem veszik a lapot, akkor meg irány az intézményvezetőhöz, vagy a lánykák/fiúk edzőjéhez.

A te lovastudásodat meg értelmetlen így látatlanban elvitatni, szerintem az a "ne rohanjon" csak egy példa volt, velem is előfordul, hogy ha valaki nagyon felidegesít, akkor azt veszem észre, hogy a lovam rohan - egyből korrigálom, rövidítem, stb., de ha folyamatos stresszben van valaki, mert nézik, röhögnek rajta, baszogatják, amit akarsz, szerintem egy jobb lovas lovastudása is kikezdhető 1-2 hónap alatt... Ennyit erről.

2013. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!