Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tennem ha Hollandiábó...

Mit kell tennem ha Hollandiából/Németországból akarok Shetlandi pónit venni?

Figyelt kérdés
Hollandiából vagy Németországból szeretnék shetland pónit vásárolni! Mik a feltételei ha itthon nem akarom tenyésztési célra használni csak hobbi célból tartani? Mit kell tennem? Hol kell és mit ( ha egyátalán kell) igényelnem? És hol ellenőrzik hogy hozok-e állatot az országba ? A vám mennyi lehet? Van vaalkinek import lova hogy a költségek nagyjából mennyik lehetnek? Kellenek a ló papírjai és ha igen milyenek?

2013. nov. 3. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

EU-van nincs vám. Lovat is ugyan úgy mint bármit odamész megveszed és elhozod. Kell hozzá egy lóútlevél és kész.


Ha nincs lószálítótok, akkor meg keresni kell egy céget aki ilyennel foglalkozik.


Barátnőm, vett hannoverit hannoverből. Nem került semmi extra költségbe a ló árán és a szállításon felül.

2013. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A származását mindenképen igazolni kell a lóútlevéllel, ami kint is kötelező. Továbbá egy adásvételi szerződés is kell. A német, holland rendőr is kérhet igazolást. Azért az egészségügyi papírokról sem érdemes elfeledkezni, mert Eu ide vagy oda de az állatorvos kéri a határátlépésnél.Továbbá csak annál a határátkelőnél lehet behozni, ahol van állatorvos.Azonkívűl a hazai tenyésztő egyesületnél be kell jelenteni. Nem tudom, hogy Shetlandi tenyészet van-e de biztosan tartozik valamelyik egyesülethez. Mindenképpen érdemes bejenteni, mert ha te nem jelented be biztos, hogy egy jóindulatú szomszéd megteszi helyetted.Pónival soha nem foglalkoztam, de ebből a szempontból teljesen mindegy hogy póni vagy nagy ló.(élőállat)Szóval azért nem egészen úgy működik, hogy kint felpakolod, itthon pedig leveszed.
2013. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha hollandiában még nincs útlevele? Úgy működik mint itthon hogy akkor ideiglenesen elég az adásvételi? Mert így kissé nehézkes lenne. A másik meg hogy belegondolhatsz hogy még shetlandra is alig lehet kamáslit kapni nemhogy egy csikóra aki elösször utazik. Azt gondolom érted hogy nem lenne tól biztonságos ha kamásli, és minden nélkül betennénk valahova, ahonnan ki se lát és mivel a kikötő jóval fölötte van, fel van kötve. Nem kéne hogy szállítófóbiás vagy sérült legyen nem? Ha 2 szénabála közé kiékelem az biztonságosabb?
2013. nov. 5. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adásvételi nem elég, mert azzal csak azt igazolod hogy vettél egy pónit, de azt nem, hogy milyent, ha netán nincs útlevele, az adásvételi szerződésre ne felejtsd el felírni a számzási lap sorszámát Az adásvételi olyan legyen, hogy minden kétséget kizárjon! Származási lapja biztos, hogy van.(és azt ne felejtsd el elkérni,és magaddal hozni!!!!!! ) Szerintem útlevele is van, elvileg útlevél nélkül az udvarból sem lehet kivinni. Azt korábban nem írtad, hogy csikóról van szó. Nem irigyellek, hogy egy csikót ekkora távolságon akarsz szállítan. Én a kiékelést nem tartom jó ötletnek, nehogy a hely szüke miatt pánikoljon. Azt javasolnám, hogy kérj szénát ott, ahol veszed, és azon hazáig elrágódik, ja és szállítás előtt itasd meg, és kérj egy kanna vízet az útra, ha bármi probléma előfordulna útközben meg tudd itatni(itató edényt vigyél magaddal!) (Nem véletlenűl írtam azt, hogy ott kérj vízet, és nem azt, hogy vigyél magaddal!!!)A kiékelés helyett azt javasolnám, hogy vastagon almozz be a lószállítóba (40-60 cm) Én ne kötném meg,(nagyon valószínű, hogy még soha nem volt megkötve,talán kötőfék sem volt rajta, és a szállítási stresszt ne fokozd egy megkötéssel) Ha kétlovas futóval akarod hozni vedd ki a válaszfalat, és a pónicsikót tedd be szabadon, ha netán elesik, a vastag alom miatt semmi baja nem fog történni.(egyes lószállítónál nincs ilyen gond) Hosszúra kötve nem igazán eredményes a megkötés, mert beleléphet a kötélbe,rövidre kötve pedig, ha netán elesik, felekaszthatja magát. A fáslit, kamáslit teljen szükségtelennek tartom ,nincs patkolva, így kárt nem tud tenni magában, legfeljebb egy újabb steressznek teszed ki. Én betenném szabadon, nem egy csikót szállítottam így, és soha semmi gond nem volt, igaz, hogy nem ekkora távolságon. A csikó nem hülye, előbb utóbb megtalálja a számára kényelmes pózt és beáll a menetirányba, vagy éppen lefekszik és fekve szénázik.A vezetési stílust nem említem, mert tudom azt, hogy tisztában vagy azzal, hogy mit szállítasz! Bár vannak hülye emberek és egy vészfékézést illik bekalkulálni.Egy normális utazó tempót nyugodtan lehet autózni. Azt még javasolnám hogy néhányszor állj meg, és nézd meg, hogy a csikó, hogy érzi magát, hogy viselkedik! Elóször gyakrabban, aztán egyre ritkábban. Nem arra gondolok,hogy km-enként megállj, de az első tíz perc után nézd meg a csikót, ha nincs vele gond, te is bátrabban vezethetsz. Egy nagy ló szállításánál érezhető, ha a ló élénkebben megmozdul, de egy ekkora lónál észre sem veszed, hogy esetleg keményebben mozog. Még azt jasolnám, hogy jól nézd meg honnét veszed, mert kint sem minden arany, ami fénylik! Ennyit tudok segíteni, remélem hasznodra válik!Sok sikert és szerencsés vásárlát kívánok!
2013. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!