Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz a szőrén lovaglás?...

Nehéz a szőrén lovaglás? Mennyire kell az egyensúlyérzék? Jó? Milyen élményeitek voltak (negatív is jöhet de pozitív is)? Mi az alapja hogy élvezd?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem nehéz, csak meg kell szokni. itt nem számíthatsz magadon és a lovon kívül semmire, kengyelre vagy kápára hogy megkapaszkodj. az egyensúlyérzék fontos hogy legyen, meg combizom. de minél többet lovagolsz szőrén, annál jobban kifejlődnek ezek. de arra azért figyelj, hogy a lónak nem jó ha rendszeresen lovagolsz szőrén. én alapból nagyon élveztem, közvetlen kapcsolat a lóval, minden mozdulatát érzed. hihetetlen érzés, mikor terepen a naplementében szőrén vágtázol.. nincs szebb ennél :)
2013. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
ha olyan lovad van határozottan még könnyebb is.. ugyan is jobban érzed a lovat viszont nagyon oda kell figyelni a súlypontra és arra hogy erősen szorísd a lábaiddal.. mondhatnék sok jót rosszat ugyanis mindenhogy kipróbáltam már szőrén.. :) trükköket, díjlovaglást, ugratást, militaryt, terepet tényleg eltudod képzelni :) de hát azt majd te tudod h mennyire érzed otthon magad így szőrén :)
2013. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekes módon szőrén jobban tudok menni mint nyeregben : D és nagyon imádok szőrén menni :) Nyáron egy időben egy sodrott lóhoz jártunk ki egyik barátnőm miatt kérte hogy segítsek mert lovagolni szeretne rajta és persze segítettem plusz én is lovagolhattam de annak a lónak nem is volt lovas felszerelése mivel kocsi ló de valami eszméletlen kényelmes ügetése és vágtája volt. Aztán mikor tapasztaltabb lovas ismerősök láttak ezután lóra ülni azt mondták nagyon sokat javult az ülésem szóval jó hatással van az tuti :))
2013. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. Csak szoritani kell a comboddal. És én általában ügetéskor a lábam nem úgy hagyom, ahogy kengyelben, (kinyujtva) hanem felhuzom.
2013. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!