Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok úgy általánosságban,...

A lovasok úgy általánosságban, lenézik a Parelliseket?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 22:37
 1/8 anonim válasza:
38%
Lehet, hogy tudatlan vagyok(soha se szerettem a lovakat, nem is foglalkoztam velük)de kik azok a Parellisek?
2013. nov. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Igen, mert csak az fordul ilyen divatmódszerhez, aki amúgy saját kútfőből nem tud lovat idomítani -> nem tanulta meg -> alulképzett lovas. Ez még nem is volna akkora baj, de egy-két parellis aztán nekiáll osztani az észt olyannak, aki jóval az ő szintje felett áll, ne ezen a ponton válnak bosszantóvá.
2013. nov. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lovas társadalomban általánosságban mindenki lenéz mindenkit. A díjlovas a díjugratót, westernes az angolost, angolos a westernest, a klasszikus lókiképző a parellist, a parellis a modern lókiképzést, stb. stb. Valójában semmi értelme ennek, mivel mindegyik szakág, stílus már már a tökélyekig fejleszthető. Tény és való, hogy általában az alacsonyabb lovaglótudással rendelkezők kezdenek bele a parellizésbe, hogy kiküszöböljék a lovas tudásuk hiányából fakadó problémákat. Azonban egy klasszikus lovas sem hagyhatja figyelmen kivül a szabadonidomítást, hiszem ez is egyfajta módszer, amivel még közelebb kerülhetünk lovunkhoz, és kiküszöbölhetünk vele számos hibát. Egyik sem zárja ki a másikat.
2013. nov. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is ezt tapasztalom, hogy semmi összefogás nincs a lovasok között. Ahogy a kedves előző válaszadó is írta a westernes lenézi az angolos és fordítva.


Én úgy gondolom, hogy egyik sem jobb/ különb a másiknál, csak más.

Nem lehet őket összehasonlítani és nincs is értelme.


Egyiknek a piros szín tetszik a másiknak a kék. Egyik sem fogja tudni a másikat meggyőzni, hogy a piros jobb, mint kék, mert neki az a véleménye és kész.

2013. nov. 6. 10:27
 5/8 Valletta ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha fejlődik tőle a ló és a lovas, akkor rendben van. Viszont ha csak arra büszke, hogy követi a lova, meg hogy ide-oda kolbászol a karámban, miközben a ló nem éppen ideális tartással mozog, munkát nem végez, na, arra nem nagyon tudok felnézni. Ideális lenne minden lóval földi munkát végezni, új feladatokat földről tanítani (nem trükkökre gondolok, hanem arra, amit később nyereg alatt fog végezni a ló, pl. hajlítások, oldaljárások) és akkor már annyira mindegy, hogy parellis vagy díjlovas az illető, hogy kézzel fonott kötőfék van a lovon vagy kapicán. Viszont a legtöbben megragadnak a kolbászolós a szintnél és ez nem olyan dolog, ami elismerő tekinteteket érdemel, pláne nem úgy, hogy pont ők azok, akik lenézik a többi lovast, csak mert zabla van a lovuk szájában és nem répabot a kezükben, hanem díjpálca.
2013. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyesék, hogy "Parellis"

Pat Parelliről olvassatok előbb.. Az, hogy ki hogyan használja fel az ő tudását és ez által támadja azt, aki más módszerrel tanítja a lovát vagy bármi mást csinál Parelli módszerein kívül az már a saját szegénységi bizonyítványuk!

[link]

Senkinek nincs joga lenézni a másikat. Mindenki próbálja megtalálni azt, hogy a lovát hogy tudja a legjobban megérteni, képezni. Nem minden ló vevő a feszítő zablára és egyéb kínzó eszközökre.

Parelli módszere igenis jó. Lehet nem épp természetes, mert eleve.. A lóra, ha felül az ember, már nem természetes. De sokkal kevesebb a stressz benne, mint egy "általános"- vagy ki minek nevezi- kiképzésnek.

Mindenki maga dönti el, hogy mit választ a lovának, de joga lenézni a másikat nincs. Elvégre mindenki a legjobbat akarja a lovának ;)

2013. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

ahogy Valetta is írta, én is azt veszem észre, hogy inkább pont fordítva van, ők nézik le azokat a lovasokat, akik zablával, nyereggel lovagolnak. nekem eszembe se jutna odamenni okoskodni és győzködni valakit, aki más stílusban, máshogy lovagol, vagy foglalkozik a lovakkal, mint én, viszont én azt látom, hogy ők nagyon erősen próbálják "terjeszteni az igét" és állatkínzónak állítják be azt, aki zablát, patkót, nyerget használ.

az meg megint más kérdés, hogy kit nevezünk "lovasnak", mert azok a "parellisek" akiket én ismerek tényleg egész nap a lovukon csüngenek, de lovagolni nem igen látom őket, max üldögélnek a pályán szőrén.


sajnos ahhoz, hogy általánosítsunk nem kell más, minthogy kirívó esetekkel ismerkedjünk meg. akiket én ismertem parellisek nem sok okot adtak arra, hogy felnézzek rájuk, emberileg is bunkók (sőt büdös parasztok) voltak, a lovaikat a lucerna földön legeltették, úgy csapkodták a répabottal a földet, hogy közben ahhoz nem szokott lovon kisgyerek ült, odakakáltak a karám mellé, a saját gyereküket le se tojták, míg a lovukkal egész nap elvoltak, a természetes körmölésükkel mások lovát nyomorították meg, egész napra beették magukat a pályára és ott egyáltalán nem adtak helyet a lovaglásra, a lucernát behordták a pályára és ott etettek, hogy a ló álljon egy helyben 2 órán át amíg körmölik és közben még ők szólogattak be, hogy mindent úgy kéne, ahogy ők csinálják, mert az a természetes.

Ez nyilván szélsőség és én nem is szeretnék általánosítani, de nálam ez a társaság megcsinálta a parellisek hírét, épp úgy, mint ahogy egy feszítővel, sarkantyúval részegen lovagoló westernes a westernesekét, vagy egy lila fejjel idegeskedő, 6 féle lekötővel lovát gúzsba kötő angol lovas és még sorolhatnám.

2013. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x) ***** válasza:
86%

Sajnos ez az alapvetően nagyon hasznos és jó dolog manapság már átfordult abba, hogy tehetségtelen tizenéves kis p.csák fölösleges és idióta trükköket tanítanak az elhízott, agyonjutalmazott lovaiknak, mert félnek felülni rájuk. :/ Nekem alapjáraton semmilyen előítéletem nincsen. Csak mert valaki nem azt a stílust kedveli, amit én, még nem fogom egyből leszólni. Én is gyakran foglalkozom szabadidomítással és ehhez hasonló dolgokkal, de nem az a célom, hogy felvágjak mások előtt. Meg persze nem tömöm tele jutalomfalattal a lovamat és nem tanítok hülyeségeket neki (kapálás, bólogatás, ágaskodás, stb), mert hiába 10 év tapasztalat, inkább nem szeretnék éveket eltölteni azzal, hogy kineveljem belőle a rossz szokásokat.

Na szóval a kérdésre válaszolva, én nyilván nem nézem le a Parelliseket, mert én is csinálom. De azokat sem nézem le, akik nem. Viszont akiknek csak arra jó ez az egész, hogy elfedjék, hogy igazából egyáltalán nem értenek a lovakhoz, azokat legszívesebben elküldeném a francba, mert miattuk tartunk ott, hogy mindenki lenéz mindenkit.

2013. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!