Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lazít sam s lovamat,...

Hogyan lazít sam s lovamat, ha kötött?

Figyelt kérdés
8 éves angol telivér, de kötött . Én díj lovagolni és díj ugratni szertnék vél . Ugrani szépen ugrik már 1-1,20 m-t is, de nem kanyarodik rendesen az egyik oldalára. Esetleg valami lazító gyakorlatot tudnátok?

2013. nov. 7. 20:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
Futószárazd vagy lovagolj sok kiskört.
2013. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De nem tudok kiskört lovagolni,mert nem kanyarodik!
2013. nov. 7. 21:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Pedig ez a megoldás.

Sok hajlítást kell lovagolnod vele. Patanyomfigurákat. Nagykört, kiskört, nyolcast, átlót, átváltásokat, ilyeneket.

2013. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Valletta ***** válasza:
Ez az e-könyv a ferdeségről és annak korrigálásáról szól: [link]
2013. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Miért ugrasz addig, amíg az alapvető idomítottsága nincs meg a lónak? Ezzel őt is tönkreteszed. Amíg egy kiskört sem lehet vele tisztességgel lovagolni, addig nincs helye az akadályok fölött - az ő és a te érdekedben sem.

Amúgy pedig először is az edzés elején lovagold mélyre, előre-lefelé, s jöhetnek az ívek. Kezdj nagykörrel, egyszerű kígyóvonallal, átváltásokkal. Aztán jöhetnek a kiskörök, körben válts és társai, beugratások mindkét kézre, combra való engedés, vállat be, farat be gyakorlatok, esetleg földről is, hosszú pálca segít.

Na meg egy edző, aki szépen segít végigvezetni a lovat a kiképzési skálán, mert addig nem tudtok továbblépni, amíg a ló ferde, nem elengedett stb.

2013. nov. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Valletta köszi az e-könyvet! Belenéztem, nagyon jónak tűnik! :)
2013. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Kikötőszár, vagy nekem az is bevált, ha laza száron dolgozol vele először. Vagy lehet kapni lovasboltokban izomlazítót. Az nagyon jó szokott lenni.:)
2013. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem kértem kioktatást! Eddzőm van, de ő díjugratást oktat, de nem segít ebben. Hogyan lovagol jak vele kiskört,ha nem kanyarodik, erősebben rúgom, határozottan de akkor se csinálja ?
2013. nov. 8. 18:50
 9/17 anonim válasza:
Kezd futószárazással.Kikötővel futószárazd.Aztán mindenféle lovardai alakzatokat menj vele.Nagy körrel kezd lépésben és egyre nagyobb tempóban mind2 kézre.Én is azt tanácsolom h ezt tedd helyre neki mert ha véletlen nem jól fordíto oda az ugrásra mert nem engedi annak baleset is lehet a vége.ez nem azt jelenti h nem ugorhatsz vele egyátalán csak kicsit kissebbeket mint szoktál és kevesebbet h jobban megértesd vele a csizmasegítségeket.
2013. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tiszteltetem az "edződet"! NINCS díjugratás idomítás nélkül!!! És ha nem tudsz egy tisztességes kört lovagolni, hogyan közlekedsz az akadályok között? Miből áll egy ugróedzésetek? Egyenesen rászaladtok az akadályra, mindig emeltek egyet és az a jó edzés, ahol elértek 120-ig? Vagy hogyan? Egy tisztességes és hozzáértő edző kis X-re se enged rá úgy, hogy a ló az alapokat sem tudja!!! És ez nem kioktatás, hanem jószándékú javaslat: keress sürgősen egy valódi edzőt!
2013. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!