Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ridegben van a lovam és...

Ha ridegben van a lovam és ugye lelegeli a napi adagját, akkor mennyit és mit kell még neki adni, ha napi 1-2 órát dolgozik?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Most már nem igazán van a fűnek tápértéke, úgyhogy legyen előtte mindig széna, plusz napi 3 fándli abrak mehet, akár úgy, hogy 2xmásfél, akár úgy, hogy 3x1.
2013. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bárhol is legyen tartva egy ló, szerintem a szükségletei nem változnak.

Nekem 500 kg, 165 cm, Herélt, Magyar sportló lovam van.

- Napi 20 kg szénát kap két adagban (Tudom, hogy sok, de nincs szénahasa tőle, ebből elég kevesebb is)

- Napi 2 kg abrak, két adagban ( ezt a munkájához kell beállítani. Egy napi munkában lévő, aktívan versenyző felnőtt sportlónak 5 kg-ot ír a szakirodalom általában. Én zabot adok neki, legjobb, ha roppantva van. Ha nehezebb munkát is végez, fuvarozik meg ilyesmi, akkor szokták neki egy KEVÉS kukoricával megdoppingolni.


Ezenkívül, nyalósó és víz. Ha nem vagy megelégedve a teljesítményével, akkor tápot.

B.

2013. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) Eddig csak füvet kapott meg télen egy kis szénát. Ez így elég volt neki,de most munkába állt,így a zabot azt tudom,csak hogy szénából mennyit?
2013. nov. 11. 16:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!