Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés elengedett kézzel?...

Tanügetés elengedett kézzel? Hogyan?

Figyelt kérdés

Az oktatom azt mondta hogy amíg nem tudok elengedett kézzel tan ügetni, addig nem kezdhetem el a vágtát tanulni. Pedig én nagyon szeretnék már vágtázni. Az a baj hogy ha elengedem a kápát akkor nem merek hátradőlni, mert félek h lefordulok a lóról (láttam egy ilyen esetet). Egyébként a könnyű ügetés, könnyített ülés, minden megy elengedett kézzel, kivéve ezt... Mit csináljak?


Milyen gyakorlatokkal tudnám rávenni magam h ezt megtegyem? Hogyan növeljem az önbizalmamat?


Az oktatóm nem akarja nagyon erőltetni, minden órán tan ügetünk, és azt mondja amikor úgy érzem, engedjem el, de soha nem érzem úgy.


HELP!!:( 14/L



2013. nov. 9. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Kengyelek le, kezeid csípőre téve és gyerünk. Meg kell találd az egyensúlyt és a ló ritmusát is fel kell venned! Ezt pedig csak így lehet. Vágtába ugratásnál nem pattoghatsz össze vissza a lovon. Egyrészt mert leesel, másrészt meg a ló hátát is "csapkodod" a fenekeddel.
2013. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Engedd el nyugodtan, nem lesz semmi baj. Még talán jobban megtalálod az egyensúlyod. Combbal szorítasz a csípőd pedig ne legyen merev!
2013. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mosolyogj! Akkor az egész tested könnyebben lazul el, sokkal könnyebb lesz belesimulni a nyeregbe, felvenni a ló ritmusát. Amúgy a legjobb lenne ezt előbb voltizshevederrel gyakorolni, majd utána nyereggel - de kengyel nélkül, hidd el, könnyebb.

Amúgy inkább dőlj hátra, és legyél egyenes, mert ha a ló megbotlik, és te előre vagy begubózva, hidd el, megelőzöd a lovat, mint a huzat, és az nagyobb gond, mint, ha csak ügetés közben magadtól lefordulsz, azt sokkal könnyebben tudod ugyanis korrigálni, érezni fogod, ha valami nem stimmel, és szólni is fognak, hogy figyelj, vigyázz, ha már túl hátul vagy, vagy csúszol le oldalt - és meg is fogják állítani a lovat egyből. Ellenben ha megijed, vagy botlik, akkor már hiába állítják meg egyből...

2013. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!