Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legalább mennyit kell keresni...

Legalább mennyit kell keresni havonta, hogy beleférjen a rendszeres (heti 1-2 alkalom) lovaglás esetleg lótartás?

Figyelt kérdés
A ló bértartásának vagy tartásának a költségeit tudom. Most arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek legalább mennyit kell keresnie valakinek, hogy beleférjen anyagilag a lovaglás vagy ló tartás.
2013. nov. 9. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a keresettől függ.

Van olyan ismerősöm aki játszva kifizeti ezeket az összegeket, és szinte palotában lakik, és olyan is aki volt már munkanélküli segélyen is, de mindig az első a saját lova volt.

2013. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az sok dologtól függ. Van-e lakásod, vagy albérelsz, van-e autód, vagy a bankét használod és havonta tízezreket törlesztesz, kell-e gyereket, munkanélküli házastársat eltartanod, vagy egyedül vagy, netán téged tart el valaki...

Szerintem egy nettó 120 körül azért már minimális lemondásokkal belefér, hogy hetente kétszer elmenj bérlovaskodni egy-egy órára... az ugye kb. havi 20e plusz kb. ugyanennyi útiköltség, marad még 80e-d megélni.

2013. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minimálbérből is lehet fizetni, a kérdés, hogy mennyire akarod, mit áldozol fel érte. Ha pl kiszámolod, egyesek cigire is elvernek annyit havonta, mint amennyibe egy ló kerül, vagy auto helyett járhatsz biciklivel stb.
2013. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én minimálbérből tartom a lovamat, mindent megkap, boldog, megfelelő ló-élete van. Magamon spórolok. Albérletet, rezsit nem kell fizetnem, így ennyivel is könnyebb.
2013. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kocsival vagy biciklivel kell járni, hanem lóval! :D

Egyébként egyetértek a többiekkel, ez elég változó. Van aki panaszkodik, hogy nincs egy vasa sem, de ötezer forintos samponnal most hajat és hetente jár műkörmöshöz, mert szerinte az létszükség. Más pedig úgy él, hogy még parfümöt sem vesz, mert szerinte nincs rá szükség. Tehát sok dologtól függ, azon túl is, amiket már előttem említettek.


Számold ki, hogy NEKED mire kell költened és mennyit és mennyi még a lovaglás és add össze. Aztán próbáld megkeresni...

2013. nov. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
Ha ügyes vagy, találhatsz ingyen lovaglási lehetőséget is, de ha ragaszkodsz lovasiskolához, akkor tudod az árakat, és eldöntöd, hogy azt a 15-30 ezer forintot ki tudod-e spórolni valahol vagy sem. Dönthetsz úgy, hogy cigit veszel belőle, vagy éppen leszokhatsz, dönthetsz, hogy mész-e moziba, kávézni, veszel-e új cipőt vagy sem, stb, attól függ, hogy neked mi a fontosabb.
2013. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!