Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A barna szőrzetű, sörényű,...

A barna szőrzetű, sörényű, farkú és fekete lábszárú lovat Vasderesnek nevezik. És, hogy igaz vagy hamis? Az 1ik ismerősőmnek kéne a válasz sürgősen

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 18:23
 1/4 fece.100 válasza:
Ez nem teljesen a vasderes ló jellemzöje
2013. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vasderes lónál, a szürke fedőszőrzet között találsz fehér szőrszálakat is.

Tehát hamis.

2013. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyforma barna színű hosszú- (sörény, farok), és rövidszőrök (test szőrszálai) a sárga lóra jellemzőek, de ott a lábszár nem fekete. Fekete lábszár és barna rövidszőrök a pej lovakra jellemző, de ott a hosszúszőrök nem barnák, hanem feketék.


[link]


Esetleg ezt a színt tudom mutatni, ami hasonlít a leírthoz, ez a szögsárga egyik igen ritka változata (ha a színt így beírod google-be, nem fogsz ilyen színű lovat látni) A ló színe télen majdhogynem feketére sötétedik, nyáron pedig kifakul pejhez hasonlóra, napfényben pedig vörösen csillog. (ismerem a lovat, onnan tudom a "színváltozásait")


Nem tudom, ezek között van-e a keresett szín, de a vasderes biztosan nem az, amit kerestek!

2013. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát... pej az amikor fekete a láb, a sörény és a farok, a rövidszôre Meg barna. Sárga, ha mindene barna. Nemtudom milyen lehet amilyet leírtál, talán valami sötétsárga, vagy amit az elôzô válaszoló it.
2013. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!