Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a lovamnak hogy ne szaladjon el ha leesek?

Figyelt kérdés

Szeretném neki megtanítani hogyha leesek akkor ne hagyjon ott.

Eddigi eséseimnél ha pályán volt akkor elsétált majd odébb megállt legelni. Ha pedig terepen akkor sétálva elindult hazafelé.


2013. nov. 9. 20:05
1 2
 1/14 intrepid ***** válasza:
16%
Nem kellene leesni. Úgy látszik, únja a lúzereket.
2013. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Sehogy mit vársz ell a lótol hogy "Jaj bocsi" nem meg kell tanulni ugy lovagolni hogy ne ess le ennyi..... :D
2013. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Azt szeretnéd neki megtanítani hogy udvariasan felsegítsen vagy hogy nagyobb baj esetén tárcsázza a mentőket?
2013. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 x) ***** válasza:
37%
Ja, nyilván a lóval van a baj, és nem veled... egy normális lovasnál berögzült dolog, hogy ha leesik, már a levegőben nyúl a szár után, és még mielőtt azzal foglalkozna, hogy neki milyen sérülései lehetnek, először megbizonyosodik róla, hogy a ló biztonságban van.
2013. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem értem miért támadjátok!

Ez természetes, hogy a ló elszalad, azzal meg nincs gond, ha leesel.

Az én lovam nem tudott elszaladni, mert sose engedtem el a szárat, hiába kell elengedni a további balesetek elkerülése miatt. Így vagy húzott maga után vagy megállt, mert a száját húztam.

Ezt nem tudod megtanítani neki, mert többnyire akkor esünk le, ha a ló jól érzi magát és egy óvatlan pillanatban ezt meg is mutatja cifra mozdulatok sorozatában :) Vagy ha épp valamitől megijed, ne várd tőle, hogy megálljon. Akkor fog a legjobban szaladni haza.

Ez ösztön! Nem tudod kinevelni belőle.

2013. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Eddíg mindenki hülyeséget írt egy jól képzett ló igenis megáll ha a lovasa leesik. Abban sajnos nem tudok segíteni hogy erre hogyan tudnád megtanítani.
2013. nov. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a NEM paraszt válaszokat, azaz az utolsó kettőt.
2013. nov. 10. 00:19
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Igazából a pontos választ nem tudom. Biztos, hogy nagyon fontos a bizalom, hogy kötődjön hozzád a ló ez kicsit parellis téma. Az egyik lovam sosem hagy ott ha leesek egy két lépést megy de nem megy el mellőlem főleg ha egyedül megyek terepen, akár vágta közbe akár csak ha megijed lépésben. De ha földről sétálnék vele terepen akkor tuti haza menne és otthagyna. Bonyolult egy állatok. A másik lovammal még nincs meg az a feltétel nélküli bizalom az előző tulaj végett, igaz róla még nem estem, de szerintem még megfogni sem bírnám ha valamilyen okból ottmaradna és nem rohanna haza.
2013. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Ezzel a módszerrel én tanítgattam a lovamnak, nem elfogadott, szakkönyvezett, de nálunk nagyon jól bevált.:)


Először karámban szálltam le róla véletlenszerűen, olyankor ugye automatikusan megállt, megdicsértem, visszaültem. Amikor már ez jól ment, ezt megismételtem ügetésben, majd vágtában (de ott csak szőrén tudtam, mert amint érezte, hogy ugranék le a hátáról, megállt. Mármint amikor nyereg volt rajta.) Ezeket három nap alatt megtanulta, kimentünk terepre, leszálltam, ha megállt, megdicsértem, ha nem, akkor megállítottam. Aztán hatalmasat estem (kijött elénk egy őz, a lovam pedig rettenetesen megijedt), én pedig kibillentem az egyensúlyomból, a lovam megbotlott, én meg leestem. Azonnal megállt, amin én csodálkoztam a legjobban. Lehet, hogy nem a legjobb módszer, de nálunk úgy tűnt, beválik. Egyébként ez az esés pénteken volt, azóta nem gyakoroltuk, csak egyszer-kétszer, de már szinte gondolnom kell rá, és lassít. Amióta ezt gyakoroljuk, azt veszem észre, hogy jobban odafigyel rám, nagyon aranyos.:)

2013. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Ezt azért kezdtem el gyakorolni vele, mert hazarohant, mikor leestem róla terepen, át a falun, akkor nagyon megijedtem, hogy baja esik, kellett egy módszer.

*Utolsó voltam

2013. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!