Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan, hogy valaki vett...

Van olyan, hogy valaki vett egy lovat és kiderült, hogy nem passzolt össze a lovasával? Ilyenkor eladják (tok) vagy megpróbáltok összecsiszolódni.

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg,hogy nem valók egymáshoz?
2013. nov. 9. 21:33
 1/5 x) ***** válasza:

Ez tipikusan az az eset amikor a fél éve lovazó 12 éves elkényeztetett kislányok fríz meg arab telivér ménekért sírnak, aztán mikor megkapják csodálkoznak, hogy "hú elviszi a ló, össze-vissza ugrál meg csomó rossz szokása van, ugyan miért?" Aztán az lesz a vége, hogy a ló a hülye és nem a lovas, aki nem fogja föl, hogy ezek a lovak nem kezdőknek valók. Így soha többet nem ül lóra, megutálja az összeset, a lovat meg eladják vágóra.

Na jó, ez egy nagyon kisarkított változat, de találkoztam már ilyennel sajnos. Könnyen előfordulhat, hogy mondjuk egy lónak nagy mozgásigénye van, és nagyon igényli a törődést, amit a gazdájának nincs ideje megadni neki. Vagy mondjuk a lovasnak nincs elég tapasztalata, és nem tud olyan feladatokat végezni a lóval, hogy le tudja kötni a figyelmét. Általában ilyenkor a legjobb megoldás az eladás, mert csak fölösleges erőfeszítést jelent a lovasnak, a lónak pedig traumát. De az idő általában sokat tud ezen segíteni, szóval ha 1-2 hónap után úgy érzi valaki, hogy a lova nem passzol hozzá, még nem jelenti azt, hogy nem tudnak összeszokni.

2013. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam pont ilyen helyzet van. Terepen lovagolok leginkább szeretem a folytonos tempót és nem hajtós lovakat.Ménemmel nincs baj,de csikóm...Nagyon hajtós,a pálcára szerintem azt hiszi,simogatom nagyon lusta szegénykém :)

Néha megfordul a fejemben,h elkéne cserélni vagy adni,de nagyon jó agyú és normális lovacska akire bárki rárakhatok gond nélkül :) Most értrendjén próbálok változtatni,hátha kicsit pörgősebb lesz :)

2013. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor megvettem a lovamat, gyorsan kiderült, hogy elég kevés vagyok hozzá lovastudásilag. Több éve nem lovagolt, makacs kancáról van szó, aki olyan dolgokat produkált alattam, meg még aki rá mert ülni az alatt is, amit még élőben nem is láttam, nemhogy tapasztaltam volna. Ennek 9 hónapja, én nem adtam fel, a hét 6 napján lovagoltam, és ez azt eredményezte, hogy én nagyon sokat tanultam tőle, rengeteget fejlődtem, ő pedig szépen lassan kezelhetővé vált. Idő, türelem és sok-sok foglalkozás. Nekem mindenki azt mondta adjam el, mert veszélyes volt, meg nem éri meg a fáradtságot, de ő az én lovam, a legjobb dolog az életemben akármilyen is, és sosem válnék meg tőle. A küzdelmek amiket egymással átéltünk még inkább hozzá kötöttek, és büszke vagyok rá, hogy amilyen most, azt együtt sikerült elérnünk, és ez nagyon jó érzés. Úgyhogy én mindenképpen megpróbálnék összecsiszolódni. Nálunk fél év volt, ami után ki mertem jelenteni, hogy na most már összhangban tudok vele lenni, és le tudom kezelni a hülyeségeit. De ez fél év szinte minden napos foglalkozást jelentett.
2013. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam egy pályáról lejött ügetőt hobbyra(azzal a jelszóval,hogy be van lovagolva,amiről később kiderült,hogy csak annyit tett,hogy pároszor felültek rá,és eltűrt a hátán).De nem ismerete a lovas segítségeket,egyáltalán nem tudott vágtázni,csak rohan tügetésben mit az eszelős,és közben majd kitépte a karomat.Fél évig kinlódtam vele(ezalatt nem modom volt feljődés,valamennyire vágtázni is megtanult),de aztán elegem lett és eladtam.Én ahhoz kevés voltam,hogy átlovagoljam,profit fizetni meg alkalmanként 4-5 ezerér heti többször hónapokon keresztül nem volt pénzem.Meg annak nem is láttam értelmét,mert akkor annyi erővel,már ha összerakom a pénzt vehetek egy hobbyra "kulcsrakész" lovat.
2013. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Valletta ***** válasza:
Szerintem minden lóval össze lehet csiszolódni, mert amit itt példaként felhoztak, hogy elrohanós vagy hajtós, túlképzett a lovashoz képest vagy épp alulképzett, azon mind lehet változtatni, csak idő és energia - és persze akarás kérdése. Aki mondjuk kezdőként vásárol lovat és csak terepen szeretne sétálgatni, annak rendesen utána kell járnia, hogy melyik lovat is válassza, de még akkor is rizikós a helyzet, mert lusta lovas alatt a legangyalibb ló is el tud kanászodni és nem azért, mert nem jó, hanem mert minden nap, a lovaglás minden perce alatt folyamatosan csiszolódik a ló, így vagy úgy.
2013. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!