Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyenek a fríz lovak?

Milyenek a fríz lovak?

Figyelt kérdés
Lovaglásra, kezelhetőségre, kezdőnek ajánlott-e stb. Nagyon szeretem őket, csak nincs velük tapasztalatom.
2013. nov. 10. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
hát.. szépek.
2013. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugratni nem tud, 60-80 centiig biztos, tapasztalt, hozzáértő lovassal, amúgy inkább hagyjuk. Idomítólovaglásban el lehet vele karistolni, de nagyon melóigényes, sokkal nagyobb hátránnyal indul, mint egy sportló, vagy akár egy telivér, mert a kiállása, külleme nem erre van kitalálva elsősorban. A szőrét napi szinten ápolni kell, ősszel, télen külön odafigyelni a bokaszőrére, mert lefagyhat, megfázhat róla. Kezdőnek nem ajánlanám, bár általában nyugodt lovak, tudnak meglepetést okozni egyfelől, másfelől komoly tudás kell, hogy legyen belőlük valami is...
2013. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én frízekkel dolgozok és nagyon szeretem őket.

A fajta egyedei ragaszkodnak gazdájukhoz és ápolójukhoz, mégis rosszul viselik a büntetést. Nem ritka, hogy hónapokig nem nyerik vissza a bizalmukat, ha bántják őket. Egygazdás ló. A gazdáját mindenen keresztülsegíti, vigyáz rá, nagyon ragaszkodik hozzá. Ha jól bánnak vele nagyon hálás, gazdája hangját bármikor felismeri hangos nyerítéssel, üget, illetve vágtázik ápolójához és gazdájához.

Munka részéről nyilván jobban díszló, mint munkaló lenne. Ha jó kondiban van tartva sem veszi fel egyértelműen a versenyt a sportlovakkal. Díjlovaglásban, díjhajtásban, rendezvényeken egyértelműen megállja a helyét, és természete illetve kis termete miatt is alkalmas hobbira. Mivel ennyire ad gazdájára ezért csak tapasztalt lovasnak ajánlott, mert könnyű elrontani náluk a dolgokat. A bokaszőrzetét mindig tisztán kell tartani, ha igényes vagy nincs vele gond én minden munka után lemosom a lábukat és megtörlöm, nem sömörösödnek. Sajnos huzatra és melegre érzékenyek, betegségre hajlamosabbak, vitaminkúrát igényelnek tavasszal és ősszel- jótanács

Hízásra könnyen hajlamosak. Nyilván egy fríz megérdemel annyi tiszteletet, hogy ne legyen csimbókos a sörénye és farka, de nem kell naponta fényesíteni, pucolni, ha nem akarod, ez is igény és tisztelet kérdése

2013. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!