Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok saját kezüleg...

Hogyan tudok saját kezüleg készíteni nyeregalit, fülvédőt és esetleg fáslit? /többi lent! /

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon készíteni lovamnak saját kezüleg szettet.. Milyen anyagokat hasznàljak,mivel töltsem meg a nyeregalit,méretei mekkorák legyenek a fülvédők,nyeregalik?? Hogy készítsem?

Valamint: polár fáslit hogyan tudok készíteni? /a szett színével/ hogy egyedibb legyen!? És ennek a méretei? Kérlek segítsetek! Köszönöm szépen a NORMÁLIS válaszokat! :)


*aki normális választ ad,annak megy a zöld!!!*



2013. nov. 13. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy egyszeri alkalomra kell, például fotózásra, vagy felvonulásra, vagy rendszeres használatra? Rendszeres használatra nyeregalátétet, fülvédőt nehéz csinálni, mert tartós, szakadásálló, puha, és nedvszívó anyagból kell lenniük, ami nem dörzsöli a lovat, de nem fülled be alatta, és jó a szabása. Nyeregalátétet pont ezért én nem állnék neki otthon csinálni. De mérd le a mostanidat, akkora kell. Nyeregfüggő, mekkora a nyerged, és milyen? Például egy póni díjlovas, és egy fullos ugrónyeregalátét közt óriási a különbség. Fülvédő eggyel egyszerűbb, sokszor látom, hogy otthon csinálnak kötött fülvédőt, a fülrészek anyagból vannak, a közepe kötött. Ehhez mérd le a lovad fülét, ha már otthon csinálod, legyen méretre illeszkedő:) Polárfáslit se csináltam még soha, de ha van neked, vagy bárki lovas ismerősödnek, mérjétek le széltében-hosszában, és egy olyan szélességű-hosszú polár darabra lesz szükséged, a végén tépőzárral. Nem tudom pontosan, de polárból és tépőzárból is biztos vannak jobbak, meg gagyibbak, lovakhoz mindig az erősebb kell, különben dobhatod ki két használat után. Persze ha csak egy fotózásra kell, elég a gagyi is.
2013. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!