Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 17 éves kancának mennyire...

Egy 17 éves kancának mennyire jó/rosz egy kiscsikó?

Figyelt kérdés
(eddig még nem volt csikója) Érdemes ebbe belevágni, vagy nem tenne jót neki ennyi idősen?

2013. nov. 16. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, van-e betegsége, sérülése, mennyire van lestrapálva, mennyire merevek a háta, lábai, milyenek az inai, ízületei, milyen a kondíciója, elbírná-e egy csikó kihordását, megszülését, és szoptatását. Egy erős, edzésben lévő, egészséges ló jó fizikummal 17 évesen is ki tud hordani és gondozni egy csikót. De egy lestrapált, sánta, sovány, beteg ló nem.
2013. nov. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennél árnyaltabb azért, nem véletlen, hogy 17-18 éves lovak jellemzően már csak akkor kerülnek át tenyésztésbe, ha előzetesen már volt alattuk csikó, mert akkor az esetleges komplikációk esélye messze kisebb...

Orvosi szakvélemény kéne róla egyébként, lehetőleg egy lelkiismeretes orvostól, aki nem úgy áll hozzá, hogy persze-persze, jó ötlet, csak aztán őt hívjátok a vemhesség alatt is mindig, mert abból ő hónapokig megélne.

2013. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én azt hallottam hogy minél többször ellik annál jobb persze ez határos.. de egészségügyi állapottól függ! ez olyan mint ha egy 35-40 éves nő szeretne babát!
2014. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még nem volt tudtommal csikója, kb. 1 éve vettem (előtte is ismertem), és azóta a családom azt kérdezgeti, hogy mikor lesz kiscsikó? Előtte nem is gondoltam rá:)
2014. febr. 24. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!