Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Babszi04 kérdése:

Mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés

[link]

Ez mire jó szerintem Az ,hogy ezek a lovak ne induljanak hivatalos versenyeken az rendben van !De , hogy ne lehessen őket használni munkában az nem korrekt . Ezt a rendeletet meg sem kellett volna hozni !


2013. nov. 20. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én azt gondolom hogy kapják be
2013. nov. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lovas vagyok . Nagyon szeretem a lovakat és ha lenne lovardám akkor szívesen megmentenék párat.

Amúgy ezt a cikket én is olvastam , de ezzel nagyon de nagyon nem értek egyet . És remélem nem lesz ilyen a jövőben ......

De akkor ezt most meghozták vagy még nem ????

2013. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mán jódógukban nem tunnak mit kitaláni!
2013. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
osztán ha le van vizsgáltatva az a nullás iskolalúnak, kinek fáj az, ha nem ismerjük apját-annyát? hiszen mán úgyis megnézik, kipróbájják, akkor minek?
2013. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Èpp arra jó amire a magànembereknek is be kell jelenteniük ha tartanak egy lovat.. pènz pènz pènz... de azèrt fejlesszük a lovas tàrsadalmat mert lovas nemzet vagyunk... gratulàlni tudok a kiötlőnek! Amúgy lovasokon valaki indított egy alàíràs gyűjtèst aki tudja írja alà talàn elèrünk valamit!
2013. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt megint egy olyan öltönyös latyakarcú állat találta ki,aki még ló közelében sem volt soha.... SEmmi értelme,az oké,hogy versenyben tényleg ne,de oktatni miért ne lehetne bármilyen lóval,ami agyilag és testileg alkalmas rá.... Nehogy már majd egy papíron múljon....


Inkább szűrnék ki a lovak helyett az alkalmatlan ,bugris"lovasoktatókat" ,akik csak a pénzt szedik be de oktatni egyáltalán nem tudnak ,hozzáértés =0 instant lehúzzák az embereket. Inkább a lovasoktatásnak ezzel a részével kellene foglalkozni . Eddig sem kerestél lovasoktatóként milliókat,mivel a befolyt pénz nagyrészét a lovakra kell költeni,de ezek után kész ráfizetés lesz az egész,ez a parasztvakítás,"fejlesztjük a lovaskultúrát" ,pedig ezzel csak elássák és ellehetetlenítik azt a kevéske embert,aki foglalkozik vele.

2013. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Valletta ***** válasza:
68%
Szerintem ezt úgy kellene, hogy mostantól négy évig türelmi időszak kellene, hogy legyen, az ebben az időben levizsgázott nullásak dolgozhatnának, viszont négy év után - tehát a mostani fedeztetésekből születő csikók munkába állásakor - már ne lehessen nullást levizsgáztatni. Ez az egész arra jó egyébként, hogy ne akarjon boldog-boldogtalan csikót lehozni a semmit nem érő kancájáról meg a Józsi csődörétől, mert már így is annyi a satnya, semmire nem való, nyomorék zugcsikó, hogy az állomány nagy részét már ők teszik ki (szerintem - ahogy a hirdetéseket látom). Persze vannak jó nullásak is bőséggel, de ugyan bírja már ki a kancatulajdonos, hogy engedélyes ménnel fedezteti a tisztavérű kancáját, az államiak ha jól tudom nem drágábbak, mint 30 ezer forint. Valamit javulna az állomány.
2013. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit Valletta ír, na abban van a nagy igazság. De szerintem is, pontosan ez hiányzik - a türelmi idő, hogy amiket most már használnak, ne kelljen kidobni, viszont elejét vegyék egyúttal annak, hogy ez nagyon elharapódzon, és mindenki "tenyéssze" a nullás zuglovakat.

Magával a ténnyel, hogy nullás, nincs gond, hivatalos versenyen is indulhat, stb. Az viszont, amivel indokolták, az gáz... Ha nekem van egy nyereghelyen sütött, kupeckézről szerzett lovam, ugyanúgy nem ismert a múltja, ellenben ha a szomszéd kancája ellette a zugcsikót, és tőle mentettem ki, majd lepapíroztattam, kiskora óta nálam van, akkor meg jé, ismerem a múltját... Na most akkor ilyenkor mi van?

2013. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ostobaság az egész.Mi van az olyan lovakkal,akik ugyan ismeretlen származásúak,de évek óta megbízhatóan végzik a munkájukat?

Mennyivel rosszabbak,mint egy papíros ló?A bérlovas vagy a túrázó nem fogja azzal kezdeni,eddig sem érdekelte,hogy a lónak mi a származása,vannak-e papírjai.Ha kényelmes,jó lovaglás,megfelel.

2013. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
A gond az, hogy a magyar lótenyésztés világhírű volt, most meg a béka valaga alatt van, és nem véletlenül - rengeteg semmire sem jó ló kolbászol ma az országban, azért, mert van egy kancám, a szomszédnak meg valami csődöre, fajtája sincs egyiknek, nem, hogy ismert felmenője, de tegyük már egymásra őket... A tenyésztés felelősséget követel, mert másképp nem lehet akár adott örökletes betegégeket, hibás küllemet vagy kiállást sem kiszűrni, és lehetne még sorolni, van ennek relevanciája, a dolog megvalósítása egy idióta ember kreálmánya persze, mert ezt nem így kell kivitelezni, egy bizonyos türelmi idő kell. Főleg azért, mert ettől még rengeteg olyan ló is van, amelyik teljesítménye alapján is az elsők között szerepelhetne, ha a tulaja akarná - holott származása épp nincs.
2013. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!