Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbértartási szerződésben mit...

Lóbértartási szerződésben mit jelent az a pont, ami arról szól, hogy mindkét fél 30 napos felmondási idővel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Arról az oldalról értem, hogy ha engem küldenek el, akkor még 30 napig maradhatok vagy addig ameddig kifizettem a bértartást. De ha én akarok elmenni, akkor nem mehetek el mondjuk egyik napról a másikra? Ha mondjuk hó közepén akarok elmenni, de már egész hónapra kifizettem a bértartást, de lemondok arról, hogy fizessék vissza a maradék fél hónapot, gondolom akkor megyek el amikor akarok nem?
2013. nov. 21. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"hogy mindkét fél 30 napos felmondási idővel rendelkezik"


Azaz a felmondástól számítva mind a két fél elvárhatja, hogy a másik a szerződésben előírt kötelezettségeknek változatlanul még 30 napig eleget tesz.

2013. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nekem például milyen kötelezettségeim vannak a bértartó hely felé? Nálunk előre szokás fizetni a bértartási díjat, így azon felül még mit várhatnak el tőlem? Tehát ha adott hónap közepén mondjuk el szeretnék onnan menni, arra a hónapra nekem már ki van fizetve a díj. Egyéb kötelezettségeim is lennének?
2013. nov. 21. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:

annyi a lényeg, hogy ha el szeretnél menni, ahhoz képest, hogy bejelented, hogy el szeretnél menni még 30 napot be kell fizetned. ha ez hónap közepén van, akkor is.


tehát elsején befizeted az adott hónapot, 15-én közlöd, hogy el szeretnél menni, akkor még a következő hónap felét be kell fizetni. a bértartó helynek az a lényeg, hogy be legyen fizetve, ha te kifizeted és mégis eljössz, az nekik tök mindegy (sőt, még jó), ezzel a ponttal magukat védik, hogy legyen 30 napjuk találni valakit a helyedre.

hónap közepén ritkán mennek el amúgy az emberek, pont amiatt, hogy ne bukjanak fél hónapot, de megesik, ha nagy az elégedetlenség.


fordítva is így működik, hogy ha veled 15-én közlik hogy most akkor vége a bértartásnak még 30 napig kötelesek helyet biztosítani, de persze ettől még be kell fizetned, tehát hibába van már az adott hónap fele kifizetve, még fél hónapot kifizethetsz és addig maradhatsz. ha akarsz.


az ilyen dolgokat egyébként meg lehet beszélni többnyire, csak a biztonság kedvéért van, hogy ne az legyen, hogy valaki fogja a lovát és elsején lelécel, a tulajdonos meg ott áll egy üres hellyel.

2013. nov. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, így már érthető!
2013. nov. 22. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!