Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadásra sbc vagy a...

Nyírrothadásra sbc vagy a kátrányos szerek?

Figyelt kérdés
enyhe a dolog szerencsére, de sajnos hajlamos rá a ló :S
2013. nov. 22. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Decathlonban ezer forint körül van az a kék cucc...nem jut eszembe a neve...ha enyhe a dolog, akkor az tökéletes, barátnőm is azt használja ha nedvesebb az idő, és heti 3 használattól teljesen helyrerántja a lova nyirját:) az ő lovának is enyhe rothadása volt.
2013. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem elég, már próbáltam :(
2013. nov. 22. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha belenyomod jól a mélyedésekbe, úgy sem? O_o

Hát akkor szerintem ez egy kicsit erősebb az enyhénél... Más tippem nincs, állatpatikában érdeklődj, vagy az állatorvosnál. Mert ezt tutira tudom, hogy vannak még cuccok ezen kívül...

2013. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kapható még Hippo Sol spray is. (remélem jól írtam) Ezt lovasboltokba is lehet kapni.
2013. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem az sbc tökéletesen beválik, évek óta azt használom, ha gond van ilyen sáros, szmöttyös időben. 2 alkalom és nyoma sincs a rothadásnak. a lényeg, hogy alaposan ki kell előtte kaparni a patát és olyan mélyen benyomni az sbc-s vattagolyót, hogy elzárja a levegőt a baktériumoktól.


ja és mindenképpen csakis gumikesztyűben matass vele!

2013. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hippo sol-t is néztem, csak a hatóanyaga nincs rajta :S

Ez húzna az egyszerűbb spray-k felé, hogy sbc-zni, csak gumikesztyűben lehet, és ha én nem tudok kimenni a lovardába, ismerősöm kevésbé fogja megcsinálni, ha macerásabb :S

2013. nov. 23. 07:24
 7/10 anonim ***** válasza:

igen, csak az a különbség, hogy sbc-zni nem kell, mert azt 1x max 2x megcsinálod és remek a patája, ezeket a sprayket meg fújkodhatod minden nap. a hipposol amúgy nem nyírrothadásRA, hanem ELLEN van, és azt rendszeresen kell használni, továbbá száradni kell hagyni 10 percig, míg az sbc-t betömködöd és már mehet is a helyére, tehát időben ugyanott vagy. de te tudod.


ha az egyszerűséget és a hatékonyságot nézzük, akkor a rézgálic a legegyszerűbb, csak én azt nem tudom, hogy hol szerzik be az emberek, de azzal csak be kell locsolni és kész.

2013. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alamycin aerosol spray, egy sötétzöld színű, kék sárga csomagolású spray.

Elég előrehaladt állpotban vették észre a nyírrothadást és EGY fújás helyrehozta. Csak ajánlani tudom, ez TUTI, hogy helyrehozza.

2013. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
SBC inkább, a kátrányos dolgok segítenek ugyan, de kb annyit ártanak is azzal a lendülettel.
2013. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, végül sbc lett, bár nem vot egyszerű beszerezni :S

Volt ahol megcsinálták volna, csak nem tudták a pontos összetételét, volt ahol furán néztek, hogy mért akarok bármit is kikevertetni, amikor már minden kapható készen is.

2013. nov. 30. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!