Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fényvisszaverő takarót...

Milyen fényvisszaverő takarót ajánlotok lovagláshoz?

Figyelt kérdés

Kettő közt vacillálok:

[link]

Ez szerintem nagyon jó, csak nem tudom, két órás terepen nem dörzsöli-e ki elöl. Ritkán használnám, hetente-kéthetente 1x kb. Nyáron is használnám, mert ez szerintem legyek ellen is jó lehet. Néha nagyon forgalmas utakat keresztezünk, azért kell. Viszont sokszor megyek erdőben is, ezt nem szedik szét az ágak?


[link]

Ez azért jó, mert olcsóbb, meg nem tudná kidörzsölni elöl, viszont vastagabb szerintem. Nem nyírom a lovam, úgyhogy minél vékonyabb, annál jobb. Meg nem szoktam lecsatolgatni az izzasztót meg a hevedert minden nyergelésnél, de ehhez úgy látom (bár nem biztos hogy jól) hogy le kell. A másikat meg a nyeregszárny alá el tudom tenni a felrántószíjakhoz, és akkor nincs útban.


Szerintetek melyik lenne jobb?


2013. nov. 22. 22:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha van más javaslat, vagy mást használtok ami bevált, az is érdekel. (Előny, ha kapható 155-ös méretben)
2013. nov. 22. 22:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Attòl fugg . Ha telen is hasznalod 1-2 oras terepekre akkor a vastagabb . De attol is fugg mert ha terep utan izzaddt a lovad mindenkepp a vekonyat vedd hiaba dragab. Szerintem a vekonyabb nem dorzsoli ki . Ezek nem szoktak elszakadni. Es alltalaba a dragabbak a jobbak :) :) szerintem az elsot vedd ha nem fazos a lovad.
2013. nov. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A második az kapásból egy vicc, köze nincs a fényvisszaverő takaróhoz, egy egyszerű nonsárga takaró, ami kb addig jó, amíg nappal van fény, éjjel meg semmit nem használ. Az első is csak egy fokkal jobb. A fényvisszaverő valahogy így néz ki, normális fényvisszaverő csíkokkal: [link]
2013. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:

Szerintem először is el kellene döntened, hogy tulajdonképpen mire is kell neked ez a takaró. Este lovagolsz? Akkor legyen fényvisszaverő anyagból, vagy legalább nagyobb csíkok legyenek rajtuk. Hiába vastagabb az egyik, rohadtul nem fog melegíteni semmit. Ha nincs nyírva a lovad, különben sem kell takarózni, tehát tökmindegy, mennyire vastag az anyaga, mert ez csak arra való, hogy láthatóvá tegye a lovat. Az szerintem, hogy nyáron is használnád, nevetséges. El tudod képzelni, hogy a forróságban hogyan érezné magát a lovad egy műanyag takaróval a hátán?

Egyébként meg a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás: jófajta láthatósági mellény neked, plusz esetleg a ló lábaira egy-egy fényvisszaverő csík. Én nem szívesen bugyolálnám be a lovam ilyen műanyag vackokba.

2013. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jól mondja Valetta, ha nincs nyírva a lovad nem kell rá takaró egyáltalán, ha a fényvisszaverés a cél, akkor láthatósági mellény, vagy fényvisszaverő izékkel tele rakott kabát neked, a lóra meg lehet kapni csomó mindent fényvisszaverős verzióban, lábára rakható csík, farok répára rakható kis cucc, nyeregalátét, homlokszíj, stb.
2013. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!