Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik éri meg jobban?

Laura012 kérdése:

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Ha saját lovam van vagy ha feles tartásban van. Nem az én lovam hanem más lova de én feles tartó vagy vagy kicsit gyűjtsek még és vegyek saját lovat?

2013. nov. 24. 20:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Sürgős lenne!
2013. nov. 24. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a feles tartással mindig problémák vannak. Jelen esetben övé a ló és közösen fizetnétek a tartást, cserébe lovagolhatod? Vagy kapsz tulajdonjogot is? Mert nem mindegy.

Ha előbbi, akkor gyűjts inkább, de csak akkor vegyél, ha tudod is fizetni a tartását.

2013. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem gyűjts még saját lóra és addig próbáld ki a feles tartást. a saját lónál van az induló költség, a ló és a felszerelés ára, majd a havi tartás. a feles tartásnál nincs az induló költség és ugye havonta is csak fele annyit kell rászánni. szerintem próbáld ki a feles tartást, hogy hogy bírod időben és anyagilag, közben esetleg a bértartás másik felét tedd félre és annál több pénzed lesz később saját lóra, illetve kipróbálhatod így rendesen, hogy hogy bírja a pénztárcád a havi tartást (ha saját lovad lesz úgy is kell majd).


saját ló előtt szerintem mindenképpen jó ötlet a feles tartással megpróbálkozni ideiglenesen.

2013. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A feles tartás szerintem nem túl jó találmány. Nagyon ritka esetben ugyan beválhat, de szerintem sokkal több a rossz tapasztalat, mint a jó.

Ha nem tudsz lovat venni, akkor inkább azt a pénzt, amit feles tartásra költenél, költsd egy kifejezetten jó nevű edzőnél való tanulásra, abból sokkal többet profitálhatsz. Más lováért fizetni és felelősséget vállalni szerintem sokkal kevésbé éri meg, ráadásul nagy rizikó.

2013. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2013. nov. 25. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Én el nem bírnám viselni, hogy az én lovamon már is ül nem feltétlen akkor mehetek ki amikor szeretnék de szerintem gyújtsd még rá picit a LÓvét :P
2013. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért te is kerülhetsz olyan élethelyzetbe, amikor jól jón az anyagi segítség is és az is, hogy valaki felül a lovadra, ilyen lehet pl. terhesség, betegség, műtét, külföldi munka.
2013. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 26. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!