Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3 hónap intenzív Parellizéssel...

3 hónap intenzív Parellizéssel meddig lehet eljutni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Adott egy sohasem Parellizett ló, és egy sohasem Parellizett gazdi. Természetesen segítséggel, körübelül milyen szintre lehet fejleszteni 3 hónap alatt (ha napi szinten van vele gyakorolva) a Parellizést? Persze tudom lótól, lovastól függ, nem pontos adatokat várok, csak úgy nagyságrendileg. Vagy az is megfelel ha ti leírjátok h kb. három hónap alatt meddig jutottatok el :)
2013. nov. 24. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. Addig nem lehet megmondani, hová jutsz el, amíg nincs konkrét cél!!!

A célt neked kell meghatározni - ezt és ezt akarom, hogy tudja a lovam és én - és utána már nagyjából lehet következtetni, hogy ideális esetben meddig tudsz elérni. De ez a "parellizés" irtó tág fogalom. Láthatóan te sem tudsz gyakorlatilag semmit a parelli módszerről. Első lépésként elméletben tisztában kellene legyél vele, aztán kigondolni, mit szeretnél te konkrétan a lovaddal és akkor már el lehet kezdeni valamit.

2013. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
Én még mindig nem jöttem rá mi a "parellizés" a hét játékon kívül... A 7 játék pedig egy nagyon alapszintű kézen való munka a lóval, aminek során megtanul a nyomásra engedni - ezt a legtöbb ló, csikó tudja mire belovaglásra kerül a sor. Szerintem nagyon fontos a kézen végzett munka, de véleményem szerinte hiba lenne ott abbahagyni, hogy a ló nyomásra ellép különböző irányokba - mert kézen mindent meg lehet csinálni a lóval, amit később nyereg alatt is, csak könnyebben. Szóval nem tudom, hogy te mennyire ismered a módszert, van-e célod, tudod-e, hogy hová lehet eljutni vele, de úgy gondolom, hogy a 7 játékot biztosan meg fogjátok tudni csinálni, akár szabadon is, tekintve, hogy nem egy nagy dolog.
2013. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy olyan, "Hogy mennyi idő alatt lehet megtanulni min magyar nyelvű kínaiul?

Nyelvész azt mondja 4-év

A tanár: jó 2év

A diák azt feleli: legyen szíves megmondani mikor lesz a vizsga...és miért pont három hónap? a parellizés is egy életforma egy életforma a fogathajtás megint egy az ugratás azt te választod általába ez nem úgy van hogy csinálod eddig addig aztán hello Pat Parelli

2013. nov. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jól látod Gabka77 még sosem Parelliztem, ezért is kérném ki a segítségét valakinek. Akkor ha úgy kérdezem hogy pl a csatlakozást és a szabadon követést meg lehet valósítani 3 hónap alatt? Illetve az első pár Parellis játék valóban könnyűnek tűnik de az oldalazások meg a far kitérés és egyéb nekem már nehéznek tűnik (bár még sose csináltam)
2013. nov. 25. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
A csatlakozás Monty Roberts... Bár én nem szeretem ezeket a szabadonidomítós parádézásokat, a ténylegesen, komolyan vett kézenidomítással tényleg többre mész.
2013. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a Monty Roberts/ Bala-Sa módszerrel lovagoltuk be a lovam,3 éves csikó még.Az első alkalomkor a barátság-játékot ,nyomásra való engedést,stb csináltuk meg,kb. eddig csak 6-szor volt a lovamon nyereg,de már voltunk terepen,vágtázni is vágtáztunk vele egy kicsit.Ha valami nem volt rendben,a csatlakozást csináltam meg vele,sikeresen.


Az sosem baj,hogy a ló nem csinált ilyeneket ezelőtt,inkább az,hogy te nem,és képzés nélkül elég nehezen lehet megtanulni,mert össze lehet könnyen téveszteni dolgokat.Pl.: A futószárazásnál (szár nélkül,körkarámban) ha már egy lépéssel a ló előtt vagy,akkor autómatikusan megfordul és az ellenkező irányba megy.Mindig a ló 1. lába mögött kell tartózkodni,és nem könnyű ottmaradni,ha vágtába akarod ugratni a lovat a körkarámban,mivel biztatni kell,és az ember akaratlanul is rosszul csinál dolgokat.

Ha nincs lehetőség elmenni kiképzőkhöz egy kis gyakorlásra,ami kb. 50-80 000 ft-ba kerül 3 nap,akkor nézz/vegyél videókat.Ha mégiscsak elmész kiképzőhöz van lehetőség lovaddal együtt menni,ott könnyebben megtudod vele csinálni a dolgokat,mert a kiképző figyel,és szól,ha valami nincs rendben.


Mi 3 hónap után terepeztünk,elég volt ránéznem oldalról a ló farára,ahhoz,h oldalra lépjen,keresztezve,ami a bizalmat jelenti,a ló csatlakozott hozzám.Én ennek a pártja vagyok,amit néha láttam pl. a Timpexben(ami egy híres,jómódú lótenyészet/versenyistálló),az szörnyű volt.6 ember próbált futószárazni egy fiatalabb (kb. 3-4 éves) versenylónak szánt lovat,csapkodtak rá pálcával (kb. 3-mal) a ló kirúgott,ágaskodott,csimpazkodtak rajta,szörnyű volt látni a megrémült állatot,persze a kiképzést nem így csinálják minden angol iskolában,de akkor sem vagyok a híve.Sokat írhatnék,h ezzel kapcs. mit tapasztaltam,de inkább nem,nehogy botrány legyen :)

Mellesleg leírom,hogy az én lovam nemrég lett kiherélve mikor tréningezni kezdtük,és sosem csinált ilyeneket :) Szóval csak bátran! :) írj nyugodtan,ha segíteni kell :)

2013. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hát semmiképp nem egyedül szeretnék nekivágni ennek, nem is mernék.
2013. nov. 28. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!