Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lovagolnak be egy lovat?

Hogyan lovagolnak be egy lovat?

Figyelt kérdés
Valaki leírná nekem ennek a menetèt mert nagyon èrdekelne de sehol se találtam meg. Többfèle lehetősèg is èrdekel.Kb mennyibe kerül ha egy tapasztalt lovas csinálja?

2013. nov. 25. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről tudod könyveket írnak. :D Az se segít teljesen persze, de inkább azt olvass. Senki nem fogja részletesen leírni, mert hetekig abba se lehetne hagyni.

Olvasd el a Reiner Klimke féle A fiatal hátasló alapkiképzése című könyvet, az ad egy alapot talán.

Egyébként más által változó. 3 hónapot azért igénybe szokott venni és havi 30-40 ezertől a csillagos égig.

2013. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én saját magam szeretem a nálam született csikókat belovagolni ezért kicsit tudod már eleve erősebb a kötelek ezért én egy hét alatt belovagolok ÚGY egy lovat hogy ha húzom a szárast fordul! üget vágtázik megáll ilyesmit már csizmával mennek fontos hogy te is tudd ezeket és az első pillanattól kezdve csináld hogy sszokja, 2,5 éves kora után teszünk rá nyerget ilyenkor kisebb karámba kiengedheted had mozogjon vele stb. én szeretem először kötőfékkel kiróbálni HA olyan a ló... NA szóval először nyereg néha rákönyökölsz és mikor a nyelget szokta vezetgetted tedd futószárra aztán kantárat rá ugyan úgy mikor te tanulsz FOOKOZATOSAN szoktatod hozzá mindenhez és midnig dícséred én a jutalom falatnak nem vagyok híve de persze kapjon azt is de ne mindig :)
2013. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ideális esetben a ló nem azért fordul, mert húzzák a szárat, sőt, az egész lovaglás során az előrehajtó csizmasegítség a fontos. Nos, ezért is fontos, hogy hozzáértő lovagolja be a lovat, 3 hónapra szokták vállalni, 30-40 ezerért/hó, + a tartási díj. Futószáron három jármódban mindkét kézre közlekedni mondjuk te is megtaníthatod a lovad, akkor annyival kevesebbet fizetsz.

Klimke könyve amúgy jó, ajánlom, alapot ad, de könyvből belovagolni persze nem lehet.

2013. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Olvasd el az első válaszoló által ajánlott könyvet, a Lovasakadémia sorozat kötetei között találod. Ha azt odafigyelve, alaposan átrágtad, jókat fogsz derülni a második hozzászóló válaszán, bár nekem inkább sírhatnékom van tőle. :-(

Belovaglás ára nagyban változó, gyakran elvárás, hogy a belovaglás ideje alatt a belovaglónál legyen bértartásban a paci, mert úgy sokkal könnyebben tud vele dolgozni, bár van, aki házhoz megy. A bértartás árán felül havi 20 ezertől 100-ig szinte bármilyen ár előfordul aszerint, hogy az ország mely részén és milyen hírnevű lovas lovagolja be.

2013. nov. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!