Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha felfalja maga alól a...

Ha felfalja maga alól a szalmát mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt aki ajánlotta, hogy fújjam be valami keserűvel. A fűrészpor most biztos nem fér bele a keretbe. Egyéb ötlet?


Nem veszettül eszi, de ha elfogy előle a széna, durván éjfél körül, akkor reggel 6-7 óráig elég látszatosan elmajszolgat belőle. Annak se látom értelmét, hogy egész éjszaka legye előtte széna, így is kicsit pocakot eresztett.:D



2013. nov. 26. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Ez most milyen állat? xd
2013. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Gondolom lóról van szó. Angliában szénát raktak a bokszba éjszakára ilyen kis felköthető hálókba (haynet), és így lassabban fogyott,illetve nem falta fel az ágyát a paci :)
2013. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, mi lenne a lovak kategóriában?:D Varacskos disznó...


Hirtelen nem is jutott eszembe a hálózás, köszi teszek egy próbát, hátha leköti magát vele.

2013. nov. 26. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is föleszik a szalmát a lovaim, nem tudok velük mit csinálni. Adhatok annyi szénát, hogy belefulladjon, akkor is föleszi mind, bármilyen jól vannak tartva, pedig elhiheted, hogy tisztességgel etetve vannak, jól is néznek ki, vitaminozva vannak, kapnak nyalósót, tényleg mindent elkövetek és mégis föleszik.

A forgács, fűrészpor nálunk sem megoldás, nincs is honnan venni a környéken. Nem nagyon tudok mit csinálni.

A szénaháló nekem is eszembe jutott, de nálunk nem jelentett megoldást, mert amikor már kevesebb van benne, két lovam előszeretettel piszkálja a lábával és beleakad, így éjjelre nem biztonságos úgy hagynom. Olyan nagyon magasra, hogy ne bírja addig fölemelni a lábát, nem akarom tenni, mert az sem egészséges a lónak, ha nagyon föntről eszik, a szénában óhatatlanul benne lévő por mind tüdőre megy neki.

Ha nyugis a pacid, megoldás lehet a szénaháló, de először azért napközben próbáld ki, amikor ott vagy mellette, nehogy gond legyen.

Sajnos vannak lovak, akik alapból folyton esznek, az enyémek is ilyenek, volt, hogy kipróbáltuk, hogy beraktunk nekik a karámba egy egész nagybála szénát, a nagyobbik fajtát, három ló felkajálta 3 nap alatt, normál esetben bő hétig etettem volna belőle őket. :-P Én feladtam. Nyáron nem szalmázok, akkor úgyis csak azért mennének be, hogy megegyék a szalmát, ha esik az eső, akkor se mennek be önszántukból (szabad ki-be járásuk van), így nem almozok, olyankor nincs is mit fölkajálni. Télen meg elviselem, hogy ez van.

2013. nov. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 x) ***** válasza:
52%
Esetleg vegyél rosszabb minőségű szalmát, azt nálunk nem szokták fölenni. Vagy ha bírja a lovad akkor kösd be éjszakára, így csak annyi szalmát tud enni, amennyit elér. Az enyém sajnos ki nem állhatja, ha be van kötve szóval inkább elfogadom a tényt, hogy télen mindig szalmahasa van. Erre tényleg nem nagyon van megoldás, szerintem minden ló eszi maga alól a szalmát valamilyen mértékben.
2013. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, csak teszek egy próbát, hátha lesz eredménye. Az én lovam amúgy is por allergiás, úgyhogy így is úgy is vizezem neki. :)

Nem az zavar, hogy feleszi vagy eszik belőle, csak nem hiányzik, hogy utána meg emiatt legyen baja.

A kikötés sajnos nálunk se megoldható, képes megfojtani magát...:/

A rosszabb minőségűt hogy érted? Ha ugyanúgy eszi, nem kólikázik nagyobb eséllyel?

Egyébként mentek a zöld mancsok.

2013. nov. 27. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenni, ez normális. Csak unatkozik.
2013. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!