Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legjobb é miért?...

Farkas.R99 kérdése:

Melyik a legjobb é miért? Kanca, Herélt vagy Mén?

Figyelt kérdés
kezdő lovasnak lenne és hány éves lovat éri meg venni?
2013. nov. 29. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy mire akarod használni

3 év a lovaknál az a kor, amikor fizikailag teljesen felnőnek és jól lehet őket tanítani

2013. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kezdő lovasnak 7-14 éves lovat, lehetőleg heréltet, esetleg kancát, mént semmi esetre sem. de nyilván ez csak pár kritérium a sok közül, aminek még meg kell felelnie a lónak.


de szerintem kezdő lovasnak nem kellene saját lovat vennie, sokkal nagyobb felelősség és pénz a saját ló tartás ahhoz, hogy kezdőként érdemes legyen belevágni. előtte ismerkedjen a lovakkal, tanuljon meg lovagolni és ha 1-2 év lovaglás után még mindig szeretne lovat és ez nem egy múló szeszély, akkor érdemes lovat venni, addig szerintem nem. ráadásul egy kezdő lovas rengeteg mindent ronthat el, rengeteg bajt okozhat a saját lovának, nem veszi észre pl. ha gond van, stb. nagyon kevés speciális esetben gondolom azt, hogy egy kezdőnek érdemes lovat venni...

2013. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
amire én vennék lovat addigra egy éve fogok lovagolni..az nem tudom mondjuk hogy kezdőnek vagy minek számít..
2013. nov. 29. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:

egy éves lovastapasztalattal minimum 8, inkább 10-14 éves lovat nézz, heréltet, mert az a legnyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, nem zavarja sárló kanca, sem konkurens mén, nem vág le, és megy el fedezni, és így tovább. A kanca is szóbajöhet, de az sárlik, ezért vannak időszakok, amikor nem olyan, mint máskor... De kanca válogatja, melyik milyen, meg lehet tanulni kezelni őket, és van tenyészértékük: már, ha megfelelő származása van a lónak, stb-stb, kezdőként ebbe belevágni mondjuk nem érdemes, így ez nem annyira releváns.

A csődör értelmetlen, nincs ménvizsgája, nem fedezhet, ellenben minden csődörös tulajdonsága meglehet, és nem lehet soha összeengedni más lovakkal, élete végéig elzártan él a fajtársaitól... A mén fedez(het), de innentől kezdve pedig nagy eséllyel nehéz vele bánni. Ezek persze általánosságban értendőek, de irányadóak.

2013. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem kancám van.. már 15éve nálunk van..
2013. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kancák, mének... http://www.youtube.com/watch?v=qp9MqgODqws

legjobb a herélt!

2013. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, én is úgy gondolom, hogy a herélt a tökéletes

nem sárlik, nem kanos és fizikailag is erős

2013. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!