Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárazáskor gyorsításnál...

Futószárazáskor gyorsításnál lassításnál hova nézzek, álljak?

Figyelt kérdés
Ha simán megy akkor a vállával legyek egy vonalban azt tanultam. Ha gyorsítani/lassítani akarom akkor hol?
2013. nov. 29. 23:28
 1/3 anonim válasza:
0%
Ha lassítani akkor kicsit hátra emeled a súlyod a nyeregben és a szárat meghúzod.
2013. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél inkább mögé lépsz, annál inkább nyitott az út előre, vagyis gyorsítani fog. Ahogy fokozatosan kerülsz közelebb a vállához, úgy fog lassítani, ha előrébb állsz, mint a válla vonala, megáll. De ez csak ideig-óráig lehet fontos, ugyanis a ló pillanatok alatt megtanulja az egyéb jelzéseidet (hangodat, vagy a futószár fogását, mozdulását stb) és arra fog reagálni teljesen függetlenül attól, hogy hol állsz.
2013. nov. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.: Nem rajta ülök, hanem futószárazom. Ha rajta ülök, az megy:)

2.: Nagyon köszönöm, így érthető, ki is próbáltam és működik.:) Lovagolni tanultam rendesen, de a futószárazást csak tompa iskolalovakkal tanultam meg akiknek elég volt szólni és mentek, most viszont saját lovam lett akinek nem elég szólni hanem nagyon szabályosan kell csinálni, különben összezavarodik.

2013. dec. 2. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!