Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csak futószáron szeret...

Miért csak futószáron szeret menni?

Figyelt kérdés
A fiatal lovammal elkezdtem a munkát, azelőtt csak a többi lóval, esetleg egyedül kivittem a karámba, ám magától nem mozgott, így óvatosan elkezdtem futószárazni. Magától azóta sem mozog úgy ahogy elvárható lenne, inkább elsunnyog amíg a másik kettő kifutkározza magát. Természetesen szabadon igyekszek többet mozgatni a többivel is. Attól féltem hogy egy lusta ló lesz belőle. Viszont ahogy futószárazom, és beletanult hogy kell körön menni, mint aki megveszett, ugrál, és alig lehet visszafogni hogy lassabban. A hangsegítségeket is egykettőre megtanulja ott. Egy ló valóban jobban szerethet körön menni?
2013. dec. 5. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiatal,még nem nőtt be a feje lágya,azért is ugrál talán. Még gyerek. Körön nem szeretnek jobban menni ,mint pl egyenesen,ezentúl körön sokkal nagyobb terhelés éri a lábakat,sokkal több erőráfordításra van szüksége,hogy megtartsa magát,beforduljon stb mintha egyenesen haladna.Körön,inkább a lovasnak segítség dolgozni ,jobban összelehet szedni ,mint egyenesben,nem tud úgy megsietni,jobban hajlítható.
2013. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő most pont fordítva csinálja. Egyenesben egyszerűen nem megy. elmegy a karám végébe és vissza, ebből kitelik neki. Amint körre kerül, le sem lehet állítani.
2013. dec. 5. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen idős a csikód?
2013. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Két éves. Tudom, korai, ezért is csinálom óvatosan, max 5 perceseket felszerelések nélkül. Viszont a csikókori rossz bánásmód és tartásmód miatt (ahonnan hoztam) a lábainak szüksége van rá, főleg legelő híján.
2013. dec. 5. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Pont, hogy nincs a lábainak arra szüksége, hogy kis körön rohangásszon. Az elsietés, a bakolás nem biztos, hogy a felhőtlen jókedv jele, hanem tünete lehet bizonytalan egyensúlyi helyzetnek, kellemetlenségnek is - sőt, valószínűleg az. Minden ló ferde, főleg a még nyers csikók és izomszegényen, kétévesen nem tudja még a körön kiegyensúlyozni magát - főleg, hogy az alatt az 5 perc alatt képezni nem lehet, az egész nem jó semmire, a sérülésveszély nagy és különben is semmi, de semmi nem indokolhatja egy ilyen fiatal csikó futószárazását. Legyen kinn a társaival a karámban, ha van kedve, rohangál, ha nincs, hát nincs, a korai terhelés csak a kárára lesz, hidd el.
2013. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ismerem annyira a lovam hogy tudjam mikor tetszik neki valami mikor nem.

Köszönöm a válaszokat. Az hogy mi jó ilyenkor, mindenki máshogy látja, mindenki másképp csinálja, van aki azt sem nézi jó szemmel ha a lovat már 3 évesen belovagolják. Ezt sem csinálom napi szinten, hetente egyszer kétszer, de a csüdjeinek muszáj erősödnie, és az ácsorgástól nem fog, egy állatorvos is ajánlotta.

2013. dec. 5. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok vajmi keveset tudnak a lókiképzésről... én inkább azt javasolnám, hogy ha mozgatnod kell, mozgasd a karámban. Nem vagyok híve a ló hajkurászásának, de ha nem olyan nagy a karámotok, ketten biztosan szépen, nyugodtan le tudnátok mozgatni, anélkül, hogy túlterhelnétek az amúgy is gyenge izületeit.
2013. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A csüdje csak rosszabb lesz, ha kis körön kell körbe-körbe rohangásznia, ráadásul 5 perc alatt nincs normális bemelegítés se, ő meg már rohangászik, és ugrál, csak árt magának. A legtöbb ló nem mozogja le magát karámban, semmi gond ezzel, tedd külön végébe a kaját és a vizet, hogy ingáznia kelljen, bőven elég, néha ha kergetik egymást, az is jó, ha végképp mozgatni kell, mozgasd a karámban.

A ló 3 évesen már belovagolható, mert a háta megedződött hozzá, de tudni kell, hogy nem mindegyik lóra igaz ez. Van, amelyik későn éri típus vagy akár fajta, ezek a lovak jellemzően csak 4 évesen lesznek belovagolva - jó esetben.

2013. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!