Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik kobakot/lábszárvédőt...

Melyik kobakot/lábszárvédőt választanátok, ajánlanátok innen? Ill. van még pár dolog amiben bizonytalan vagyok! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most fogom megvásárolni a fent említett két felszerelést. Nem szoktam versenyre járni, etc., terepen szoktam főleg lovagolni.


Kobak:

Honnan tudom, hogy jól áll a fejemen (nincs túl lent/fent)?

Decathlonból veszek mindent. Az olcsóbb fajta is jó? Itt van néhány, amit kinéztem:

[link]

[link]

[link]


Az utolsó tetszik a legjobban, de nem vagyok eleresztve anyagilag. Az első is megfelelne az elvárásoknak?


Lábszárvédők:

[link]

[link]


Ezek a legolcsóbbak. A minőségeik már nem olyan jók, mint az árak?


Esetleg kérhetek segítséget, ha nem tudom biztosan megállapítani a megfelelő méretet?


19/l


Előre is köszi!



2013. dec. 6. 19:52
 1/7 anonim válasza:
Én úgy láttam,hogy a decathlonban nagyon rossz a lovasfelszerelések minősége,én inkább máshol venném meg.
2013. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a csizmákat jobban szeretem, mint a lábszárvédőket. Anno vagy 3 éve vettem egy bőrcsizmát, az is decathlonos! napi szintű használat mellett semmi baja. Egyébként tapasztalatom nincs a termékeknél, de az feltűnt, hogy a chapseket alkalmankénti vagy kezdő lovaglásra ajánlja...egyébként némelyik terméknél van vásárlói vélemény, nézd meg azokat is. :)
2013. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, várom a továbbiakat is. :)
2013. dec. 6. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kobakra inkább gyűjtenék még egy kicsit, bár a szabványnak ezek is megfelelnek, tehát annyira rosszak nem lehetnek, maximum nem annyira kényelmesek, mint a drágább társaik, na meg nem néznek ki olyan jól. Ha találsz (esetleg máshol), én inkább olyat ajánlanék, ami nem állítható méretű, azok kényelmesebbek, plusz az is jó, ha a szíjak párnázva vannak, mint itt az első kettőnél. A boltban segítenek majd a méret kiválasztásában. A lényeg, hogy jól előre tudd húzni a homlokodra, de ha bólintasz, ne mozduljon el, de ne is szorítson.


A két lábszárvédő viszont elég undormány. Ötezer körül már lehet kapni bőrt is, én azt javaslom, hogy fuss neki mégegyszer, a Nagylovasnál elég széles a kínálat mindenből.

2013. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor keresek más lábszárvédőt, bár a külcsín nekem nem számít túl sokat, ahogy írtam. :)

Köszönöm, ment a zöld ide is! :)

2013. dec. 6. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a ridair eszméletlenül bevált, viszont egyértelmű lesz a választás a ridair meg az első kettő között, mert teljesen más fejformára való. (Ridair - hosszúkásra, a többi kerekebbre. Az én fejem hosszúkás, úgy illik, mintha rám öntötték volna.)

Kobakot mindig próbálni kell! Ha szabványnak megfelel, annyira rossz nem lehet, fontosabb, hogy a fejeden tökéletesen illeszkedjen, ne mocorogjon, nyomjon, szorítson, ne is legyen laza.

2013. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és még azt leírom, hogy a lábszárvédőm nekem is a nagylovasból van, és olcsón vettem. Hasított bőr, szal valszeg nem fog örökké tartani, de egyelőre semmi nem látszik rajta... Lehet hogy még olcsóbb is volt, mint ezek.
2013. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!