Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megviselheti a lovat az egész...

Megviselheti a lovat az egész napos fűszéna evés?

Figyelt kérdés
Ha az idáig bértartásban tartott lovam naponta háromszor kis mennyiségben kapott fűszénát (sajnos), megviselheti ha most otthon egész nap előtte van és eheti ? Sok időt tölt a bála majszolásával, persze nem egész álló nap, de élvezi,hogy végre ehet amennyit szeretne. Lassan egy hete van otthon.

2013. dec. 10. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a bajod a fűszénával? Gyakorlatilag aszalt fű. Lókaja.
2013. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mi bajom lenne a fűszénával, kössz az értelmes választ.
2013. dec. 10. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:

ha a takarmányon bármit változtatsz (összetételt, vagy mennyiséget) nagyon fontos a lovaknál a fokozatosság. mivel már 1 hete előtte van az első perctől, ha jól értelmezem, ha eddig nem volt baja, most már nem is lesz. jobb lett volna fokozatosan hozzászoktatni ahhoz, hogy bármennyit ehet, de most már mindegy.


a villázás egyik oka a takarékosság, mert ha egész nap előtte van, akkor sokszor kiszórják, megtapossák és így kárbavész egy csomó takarmány, másrészt pedig villázni azért jobb, mert akkor megbontod a bálát, látod, hogy milyen, egy egész bálában belül néha érdekes dolgokat lehet találni... 1, vagy akár 2 lóra azért kibírható annyit villázni, hogy mindig legyen előttük, 20 lóra ugye ez már macerásabb, de én is amúgy az ad libitum széna híve vagyok!


egy baja van még csak, hogy amelyik hízékony, az csak szénán is meg tud hízni, ha mindig van előtte. bár az egyedül tartott ló (nem tudom a tiéd egyedül van-e) sosem eszik annyit, mint amelyik társaságban van.

2013. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jesszus ha ennyire nem értesz a lovakhoz akkor minek viszed haza?

Az én lovaim is 3-szor kapnak kismennyiségben szénát, reggel este abrakot.Ha be van állítva neki egy bála teljesen felesleg,mert rengeteget fog pazarolni.Adj neki többször kevesebbet így ne pazarol

2013. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nagy tévedésben vagytok: amelyik ló hozzászokik, hogy korlátlanul ott a széna, az sem nem pazarol, sem nem eszik többet, mint amire szüksége van. Az elején lehet, hogy pár napig állandóan eszik, de a szénától nem lesz baja, aztán pedig megtanulja, hogy mindig előtte van, így csak akkor eszik, ha éhes és nem pocsékol.

Egyébként pedig a ló pici gyomra és hatalmas vakbele pont ezt a korlátlan szénaetetési módot szereti leginkább.

Azzal egyetértek, hogy az ismeretlen eredetű szénát esetleg jobb átvillázni, bár normál esetben a ló semmi olyat nem eszik meg, ami nem neki való.

2013. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem rosszból,de nálam hónapok után is ment a pazarlás akiket ismerek és így etetnek dettó.....
2013. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gabka77,és 20:23 köszönöm,nagyon hasznosak voltak a válaszaitok, örülök,hogy vannak még értelmes,segítő kész emberek is itt ! :) A póni azt a keveset amit a nagyló "pocsékol" azt felporszívózza a bála mellől. Idővel én is kitapasztalom a költséghatékony etetést, 7. éve tartok lovat, nem mondanám,hogy nem értek hozzájuk,de holtáig tanul az ember.
2013. dec. 10. 23:09
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem lófüggő, hogy pazarol-e, de én is azt tapasztaltam, hogy főleg ahol egész bála van, hiába van lécekkel körülvett etetőben, körülötte szét van dobálva, amit aztán pisilnek le és tapossák a pisis sárba. az elején amikor még feszes a bála nyilván nem tudnak annyira, de a végén nagyon is, van amelyik szájjal húzza ki és szórja szét, de olyan is,a mi fejjel túrja ki.


viszont a porszívózós póni jó ötlet! :)


az viszont már bocs de hülyeség, hogy ami nem jó a lónak azt nem eszi meg, mert pl. a csattanó maszlagot bármelyik megeszi, pedig tudjuk, hogy mennyire nem jó nekik.. persze az inkább az abrakban bukkanhat fel, de azért nekem megnyugtató, ha szét van bontva a bála, nem egyben rakják be, főleg ha nincs annyi ló, hogy 1-2 nap alatt el is fogyjon.

2013. dec. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A csattanó maszlag magját abrakban valóban megeszi, mert ott nem tudja kiválogatni. Ám a fűszénában hiába van csattanó maszlag, vagy akár a legelőn, hozzá sem nyúl. Ez tény, kedves utolsó. :-)A szénát az utolsó szálig kiválogatja a ló, nagyjából 25 éve vannak lovaim (húsz fölötti lólétszám), volt már lehetőségem megtapasztalni, mit csinálnak.
2013. dec. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor csak egy kérdés, nem kötekedés, valóban érdekel (szerencsére még nem volt csattanó maszlagos problémám, bár elég sok nő a környékünkön minden felé), ha egy kaszálón nő csattanómaszlag, lekaszálják, bebálázzák, akkor a maszlagból nem potyoghat ki a mag? vagy ahhoz a bálához úgy ahogy van hozzá se nyúl a ló? mert azt gondolom, hogy magát a növényt nem eszi meg, de a feszes bálában szétpotyogott magokat se?
2013. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!