Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért támadta meg a ló ezt a...

Miért támadta meg a ló ezt a férfit?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=iA6VjKfCgHY

A ló az elején nyugodtnak tűnik és nem látom semmi jelét annak, hogy támadni fog, nem sunyít, nyugodtan áll. Gondolom mén a paci, a mének ennyire kiszámíthatatlanok?


2013. dec. 12. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

ha jól látom ez egy vásárban készült, hang nélkül néztem, de biztos nem csak a legyek zümmögését hallani.

ki tudja mióta volt már kikötve szegény, szerintem megunta a várakozást, meg ki tudja mit csinált vele az a férfi előtte?!

szóval szerintem inkább stressz miatt történt.

2013. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
68%

Egy ló akkor sem támad így, ha mén. Nem függ sem vérmérséklettől, sem nemtől, sem fajtától. Egy ló nem támad ok nélkül.

Én arra gyanakodnék, hogy valami rossz szagot érezhetett a ló, a férfinek volt esetleg irritáló, rossz, erős szaga. Illetve meg is csíphette valami a lovat, amit így reagált le. Szegény bácsit tökre megsajnáltam, ahogy tehetetlenül, szinte erőtlenül "lógott" a ló szájában.

Nem a ló a gonosz (meg persze a fickó sem hiszem), csak természetes ösztönlény. Akkor lehetne a nemével összekapcsolni a dolgot, ha lett volna a közelben egy sárló kanca is...

2013. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
szerintem megtetszett neki a szakálla
2013. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárló kanca lehetett a közelben attól hogy a videón az nem látszik. Én olyan lovat láttam így viselkedni nem is egyszer , aki nem tisztelte az embereket.
2013. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez a fajta viselkedés nem köthető nemhez. Egy kanca is viselkedhet ronda módon, és az előző válaszomban megemlített ló is kanca volt. Ők is tudnak hisztisek lenni. :) A videón látható ló pedig piszokul türelmetlen is volt.
2013. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha erősen figyeltek kb 7-8 mp-nél látszi, hogy csődör. :)
2013. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ló totál készen van, nagyon ideges és izgatott: folyamatosan tátog, pedig nincs is a szájában semmi. Szóval én nem mondanám nyugodtnak, csak mert az alatt a pár másodperc alatt mielőtt harapna nem történik semmi érdemleges. Menekülni nem tud, mert ki van kötve és ilyen idegállapotban már az is elég ok lehet a támadáshoz ha az ember túl közel áll hozzá. Arról nem is beszélve hogy ki tudja mit műveltek vele a viedó előtt.

A sunyításról annyit, hogy ez a ló egy marwari (lófajta, a füleinek a vége befele áll) és a füleit nem tudja olyan látványosan hátrasunyítani mint a legtöbb ló.

Azt sem hiszem hogy kanca lenne a dologban, mert nem nyerít, nem áll a farka és a videó végén háttal áll a többi lónak. Neki inkább az emberekkel van baja.

2013. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

tudom, hogy off csak annyit akartam írni én is, hogy ez egy marwari és csuda szép! :)


(arra nem találok magyarázatot, hogy miért támadt ilyen hirtelen, hacsak nem előtte történt valami, pl a csávó többször alávert, hogy szépen táncoljon, ahogy azt itthon csinálták vásárokban, amikor még lehetett lovat árulni. aztán állt szép nyugodtan és kivárta, amíg a fickó nem figyel... de ez csak egy tipp)

2013. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Jajj ugyan már! A lovak NEM emberek!! Nem szabad őket emberi tulajdonságokkal felruházni!


A videóban történtekre egyszerű a magyarázat: a ló hierarchikus lény, ergo mindig szüksége van egy vezetőre. HA ez nem adatik meg, hát átveszi ő ezt a szerepet! Ez a ló, nem tekintette vezetőnek, nem tisztelte a mellette álló férfit, és gondolta miért is ne parancsolhatná odébb őt, hisz úgyis ő a főnök. Az a ló személyiségből, illetve az előéletéből vonható le, miért ilyen agresszív módon tette ezt meg. De semmiképpen nem függ össze azzal hogy mén-e az említett ló, avagy sem!

2013. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt azért nem mondanám hogy nyugodtan állt.Tátog forgatja a fejét.Bár azért ez tényleg nem feltűnően ideges viselkedésre utal.

És tényleg nem tudhatjuk hogy mit csinált előtte a figura.Lehet hogy pont azért videóztak mert már előtte is csinálta a ló.

2013. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!