Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves kortól szoktak...

Hány éves kortól szoktak lovagolni a gyerekek? Mennyire érdemes ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

#lovaglás óvodáskorban
2013. dec. 13. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

7-8 éves kortól ajánlott elkezdeni a lovaglást. Óvodáskorban is lehet azért lóközelbe vinni a gyereket, és itt nem a 10 perces körbe-körbe sétáltatásra gondolok horribilis áron, hanem meg lehet alapozni a lovaglást voltizsálással, vagy annak a bevezetésével, már 5-6 éves kortól kezdve.


Mármint a lovaglásra gondolsz, hogy mennyire érdemes vele foglalkozni? Ha jó helyre, jó szakemberhez viszed a gyereket, akkor nagyon megéri, számtalan jó hatása van a lovaglásnak és a lovak körüli munkának.

2013. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát ahova én járok van egy nagyon aranyos kislány aki lovagol és 3 és fél éves. De ez igazából eddzőtől függ mert az én eddzőmnél 6-7 éves kortól lehet járni. De egyébként a lovaglás nagyon jó sport, ha a kisgyereked miatt kérdezed akkor annyit tudok tanácsolni hogy próbáljátok meg, és ha a kicsi szeretné akkor mindenképpen érdemes! :)
2013. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, az unokámról van szó, 5 éves, és féléve jár. A másik nagyiék hordják, azt mondta az edző, hogy nagyon ügyes. Nagy lovon lovagol, különböző gyakorlatokat végeznek, de még száron van a ló. Csak nem tudom, jót tesz-e a gyereknek, hiszen olyan kicsi még azon a nagy lovon:)
2013. dec. 13. 22:45
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
én hat évesen kaptam pónit, de hogy mikortól kezdtem el lovagolni /ha érted/
2013. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:

Én szerencsére megtehetem, hogy a saját lovainkon lovagoltatom a kisfiamat. Igazából a születése napja óta szoktatva van a lovakhoz, mert ha én kimegyek, általában őt is viszem magammal legalább napi egyszer. De még nagyon kicsi (10 hónapos), úgyhogy bőven elégnek tartom ha messziről nézegeti a lovakat. Én is olyan 6-7-8 éves korában gondolnám komolyabban lovagolni engedni, de szerintem úgy is kikönyörgi hamarabb. :)

Foglalkozni pedig érdemes vele, főleg gyerekkorban, mert fejlődik a tartása, az egyensúlya és a koordinációja. Emellett pedig a lovaglás egészséges, és nagyszerű (bár drága) hobbi.

2013. dec. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ez a fő vonal, másfél éve jár tornára (erobic), azt szeretnénk elsődlegesnek, abban nagyon ügyes, de nem tudom, a lovaglástól nem lesz görbe a lába? Meg azt is olvastam, hogy a gerincnek sem tesz jót. Most mi az igazság?
2013. dec. 14. 09:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő téves. Pont hogy nagyon jó a gerincnek a lovaglás, mert egyenesen, szabályos tartásban kell tartanod magad mindig.
2013. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is így tudtam mindig. De nemrég olvastam ezt, hogy gerincproblémát okoz. A görbe láb meg régen "huszárbetegségnek" számított. Ezért félek picit.
2013. dec. 14. 11:57
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem okoz gerincproblémákat...különben nem létezne lovasterápia. Hol olvastad, hogy problémát okoz?


A görbe láb egy hülyeség. Csak gúnyolódni szokás úgy az O lábúakon, hogy "lóra termettek". Nem lesz görbe lába a lányodnak a lovaglástól.

2013. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
10-12 éves kor előtt semmi értelme, mert nem tud normálisan segítségeket adni egy lónak. Rövid a lába, gyenge a keze stb.
2013. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!