Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem izzad meg a lovam?...

Miért nem izzad meg a lovam? Normális ez?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem izzad, pedig nem nyírtam meg és egész vastag a bundája. Meg nagy kukoricatartalmú tápot is kap. Általában 20-40 percet futószárazom minden nap, sok ügetéssel és sokat vágtázik is de sose izzad le még nyereghelyen se. Pedig önitatója van úgyhogy mindig ihat eleget. A többiek mind takarózzák már a lovukat mert a legkisebb munkától is leizzad de az enyém egyáltalán nem, még egy kicsit se a vállán vagy a heveder alatt.
2013. dec. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a pónik leizzadnak mondjuk mindegyik 2-2 órát megy pályán bemelegítés utána ki terepre, de a nagyok közül is amit gyakrabban lovagolok megkockáztatom egész nap menne SE a másik meg amúgy is ilyen, hát ezek a pacik szerintem normális az a gáz ha kérdezed mi baja nem mondja meg :P :D
2013. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jelent bajt.
2013. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

20-40 perc nagyon kevés, nem nagyon van mitől megizzadnia, főleg, ha nem dolgozik, hanem csak lépés-ügetés-vágta alapon megy körbe-körbe. Hidd el, meg lehet úgy dolgoztatni egy lovat futószáron, hogy 40 perc alatt megizzadjon - és nem azért, mert eszelős módjára, hajtják, hanem mert úgy dolgozik, mint nyereg alatt. Lehet kérni elengedtető, összeszedő gyakorlatokat, fokozást, rövidítést, mindent, amit lovas alatt is végez a ló, és akkor nem csak unottan kocog körbe, hanem dolgozik is.

Egyébként természetesen a konditól is függ az izzadság mértéke, holléte.

2013. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már lovagolom, napi 45 percet és itt se izzad meg kicsit se. Bár nem is nagyon megerőltető mert könnyű lovas vagyok és főleg üget csak, alig vágtázik, meg inkább lassú ügetést kérek tőle, mert nagyon rohanós ijedős az új pályán és meg akarom nyugtatni hogy ne féljen tőle. Jövő héten lesz pár ugróedzésem, kíváncsi vagyok, azon leizzad-e, mert az biztosan megerőltető lesz neki.
2013. dec. 20. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!