Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabla nélkül lovagolni?

Zabla nélkül lovagolni?

Figyelt kérdés
Ha egy lovat csikókora óta úgy lovagoltak be, hogy nem tettek soha zablát a szájába (most 4 éves a ló) és zabla nélkül kötőfékkel lovagolják folyamatosan, akkor érdemes zablát tenni a szájába és úgy lovagolni vele tovább? Csak mert eladó a ló, viszont a leendő vásárló aki meg szeretné venni, soha nem lovagolt zabla nélkül, középhaladó szintű a lovastudása, és nem tudja, hogy mennyire tudna elboldogulni egy olyan lóval, akinek soha nem volt zabla a szájában. Amúgy szépen megy kötőfékkel, aki belovagolta a lovat, tudja irányítani, kezelni, csak kérdés, hogy az új tulajdonos mennyire tudna átállni erre, vagy inkább szoktassák hozzá a zablához?
2013. dec. 16. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha tényleg engedelmes a ló, minek kéne...?

Csak mert az ember kitalálta, hogy az _kell_?

Ugyanmár...

2013. dec. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

a kérdés, hogy az eredeti gazdája mit kért tőle kötőfékkel, mert én is ismerek olyat, aki kötőfékkel lovagol, de vagy pályán, vagy terepen más után. ha a leendő gazdája szeretne vele egyedül is kijárni terepre, átmenni patakon, leválni a többiekről, stb, ezt már lehet, hogy nem csinálja meg a ló kötőféken.


én azt nem értem, hogy miért kötőfékkel lovagolták, ha alapból nem volt baja a zablával, nem érte korábbi trauma, nem volt sérülés a száján. attól még, hogy zabla van benne nem kell széttépni a pofáját, lehet azzal finoman bánni, és akkor egyáltalán nem zavarja jobban, mint a kötőfék, viszont ha csak egy életben egyszer kell valóban oda nyúlni egy életet menthet meg... (ugyanis szerény véleményem szerint egy zablával lovagolt lovat, ami mondjuk megijed egy bokorból kiugró ördög jelmezes alaktól és bepánikolva menekül a forgalom felé, vagy rossz talajon, stb, tehát olyan helyzetben, hogy minden méter számít, hogy mielőbb megfogd, ott a zablásat tuti előbb megfogod, mint a kötőfékkel lovagoltat...)



én a magam részéről nem vennék csak kötőfékkel lovagolt lovat, mert annak oka van, hogy nem zablával lovagolták és számomra az összes ok kiábrándító (lehet ez korábbi rossz élmény, zabla iszony, de lehet nyünnyögő majd én megsuttogom hozzáállás is, és egyéb, amit most nem fejtenék ki...)

2013. dec. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Kockázatos ilyen lovat venni. Én nem venném meg. Akkor maradjon annál,akivel jól megy zabla nélkül is.
2013. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Be lehet tenni a zablát, de felesleges. Ha a leendő lovas jól alkalmazza a segítségeket és nem csak a szír cibáláshoz ért, akkor nagyon jó kis páros lehetnek. Én lovagoltam nem egy lovat, mely zablát még nem látott és semmi bajom nem olt velük.
2013. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha a vevő zablával akar lovagolni, akkor vagy vegyen olyan lovat, amit azzal képeztek, vagy képezze ő a megvásárolandó lovat. A csikó négy éves, semmi nincs még veszve, valószínűleg csak elindul-megáll-fordul szinten van belovagolva, tehát a nagyja még csak most következik. Ha négy éves lovat szeretne, alapszinten képzettet és úgy érzi, elég jó lovas egy csikóhoz, akkor édesmindegy, hogy volt-e zabla a ló szájában vagy sem, mert tudja magáról, hogy van elég tudása egy csikó képzéséhez. Ha nincsen, akkor ne vegyen négyévest, akkor se, ha az ismeri a zablát.


(Egyébként nekem lesz két csikóm januártól lovaglásra, négy évesek, kötőfékkel kóricáltak eddig velük. Az első dolgom lesz a kötőféket kapicánra lecserélni (mert az ő esetükben ténylegesen kötőfékről van szó, ami nem lovaglásra való), majd kezdődik a munka csikókantárral.)


Egyébként te vagy a vevő? Megmutatod a hirdetést ha fenn van a neten?

2013. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akié a ló, ő amolyan szabadidomító elven lovagolta be a lovait, ezért nem használt zablát. Aki megvenné (nem én vagyok, hanem a barátnőm) köze nincs a szabadidomításhoz, nem is kifejezetten érdekli, egyszerű hobbilovas, aki hobbira szeretne lovat. Akié a ló, felajánlotta, hogy ha ez ennyire probléma, akkor elkezdi szoktatni a lovat a zablához, ha ez gond. Mert pont ez volt a dilemma, amit az egyik válaszoló is írt, hogy "viszont ha csak egy életben egyszer kell valóban oda nyúlni egy életet menthet meg...". Nem tudjuk mennyi idő lehet hozzászoktatni egy ilyen módon lovagolt lovat a zablához, meg egyáltalán hogy működne akkor azzal, ha eddig nem volt a szájában. A ló gazdája egy ismerősünk (annyira jól nem ismerjük), aki nem hirdeti semmilyen hirdetési felületen a lovat még. Köszi az eddigi válaszaitokat!
2013. dec. 16. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

2 éve belovagolt ló, mely csak csomózott kötőfékkel volt lovagolva, kb 2 óra alatt úgy elfogadta a zablát, hogy tapasztalt lovas alatt mind3 jármódban támaszkodva közlekedett.

Pár alkalom után zablával is teljesen lovagolható lett pályán és terepen is, mondjuk azért a kötőféket a mai napig jobban csípi. Egy ilyen lónál hamar megtanulja az ember, hogy mit is jelent a finom kéz.

2013. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ha nagyon ragaszkodtok a zablához akkor meg lehet próbálni, de ha ilyen fiatal a ló és így megy akkor én annak nagyon nagyon örülnék.

Ha megpróbáljátok a zablát én azt javasolom, hogy gumi zablával (esetleg alma ízűvel, hogy jó élmény legyen) próbálkozzatok.

Laza szárakkal, de érezze, hogy nem csak a testsúly irányítja!

Ja és kisorszíjat nem ajánlanék.

Én egyszer szoktattam át így lovat akkor sikerült.

2014. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!