Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1: ha lerántja a ló a fejét...

1: ha lerántja a ló a fejét lovaglás közben, mit kell tenni? Hogy lehet leszoktatni erről? 2:mit jelent az, ha a ló ahogy szárat kap egyből lelógatja a fejét?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 15:58
 1/9 piriiiiii ***** válasza:
12%

Ha lerántja a fejét, az azt jelenti, hogy valamit szarul csinálsz. Tanulj meg lovagolni.

Ha szárat kap, még szép, hogy lelógatja a fejét, ki akarna állandóan vigyázban állni?

2013. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A ló képzésében is lehet bibi, főleg ha többen is lovagolják. Nagyon szépen rátudják szoktatni az olyan lovakat a hülyeségre. Ahova én járok, van egy ló aki pl. csak egy irányba hajlandó menni körön.
2013. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kézbe belefekszik a ló? Vagy felfelé rántja meg a szárat és csak utána teszi le a fejét?


A helyesen lovagolt ló a lovas által felajánlott keretet rugalmasan kitölti. Tehát ha szárat adsz és a lovat előrelovagolod, akkor a szárnak a ló utána kell, hogy nyúljon, lásd szárat a kézből kirágatni feladat.


(Mivel kezdő lovas vagy még, nem tudod a lovat összeszedni, de remélhetőleg a későbbiekben meg fogod tanulni egy jól képzett lovon azt is, hogyan üljél akkor, ha a ló öntartását fenn szeretnéd tartani, lásd sörényél végigsimítása.)


Utolsó: a csak egy oldalra fordítható ló ferdeséggel küszködik, ami természetes, nem azért van, mert kezdők "rászoktatják", hanem azért, mert az oktató lusta vele foglalkozni, képezni, segíteni rajta. Minél tovább hagyják ebben az állapotban, annál rosszabb lesz a helyzet, mert továbbra is a nem megfelelő izmok fejlődnek a nem megfelelő oldalán a lónak.

(És ilyen lovakon oktatnak... én gyorsan elhúznám onnan a csíkot a helyedben.)

2013. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm a válaszokat...a lovat most kezdtem el lovagolni, 14 éves, annyit volt lovagolva, hogy mentek pár kört, és kész. jó pár éve nem volt már lovagolva. ilyennel még egy helyen sem találkoztam, hogy ahogy kicsit lazábbra veszem a szárat, a ló már a földet szagolja, annyira lógatja a fejét. nem az átlagos álldogálásra gondolok... hanem tényleg a füvet szagolja. ez eddig csak egy alkalomma fordult elő, kb 2szer. eddig nem csinálta, ezért gondoltam, hogy utána kérdezek. makacs ló, meg kell vele küzdeni azért, hogy ki irányít kit. ezért kérdeztem, hogy mi a helyes teendő, ha lovaglás közben lecsapja a fejét, nem rántja fel először, hanem előre nyúl, olyan, mintha hosszabb szárat kérne. nem lovagolom túl rövid szárral, ez biztos. de erre még most sem kaptam választ, hogy hogy is kell az ilyen helyzetet kezelni.
2013. dec. 16. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy pontosan mit csinál a ló, hogy tudjak válaszolni.


Ahhoz, hogy a földet szagolja a ló, igencsak hosszú szárat kell adj. De mint írtam, ez nagyon jó jel.


Ha nagyon sokat fog a ló a kezedben az azt jelenti, hogy túlságosan az elején van, mintha "a feje vinné" a lovat. Ezen úgy tudsz változtatni, hogy olyan gyakorlatokat végzel, amelyek a ló súlypontját hátra helyezik, vagyis segítenek összeszedni, feligazítani a lovat. Ilyenek a háulja körüli fordulat, a farat be, lovagolj sokkal több, határozottabb félfelvételt, jármódváltást, rövidítést és közben a testsúlyod véletlenül se legyen elöl, mert az is elronthatja az egészet, hiszen annak megy alá a ló. Tehát a lovat segíted azzal, ha idomítóülésben lovagolsz és a súlypontod hátul tartod, a térdedet lenyomod. Ahogy többet érzel a kezedben, mint amennyit belelovagolsz, azonnal korrigáld fél- vagy egész felvétellel a lovat.

2013. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget:)
2013. dec. 17. 14:18
 7/9 anonim válasza:
az én lovamnak mikor megvettük ugyan ezek voltak a "hibái". 2-3 hónap után végleg leszokott róla . persze sokat foglAlkoztam vele
2013. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha lerántja a fejét,először adj csizmasegítséget,majd húzd fel a fejét.Fogd erősebben a szárat,de ne húzd!
2013. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(És ilyen lovakon oktatnak... én gyorsan elhúznám onnan a csíkot a helyedben.)


Valetta, sajnos más lehetőség nincs a környékünkön. Különben csak az az egy ló csinálja. Tudok vele menni néhány kört, 5-6 kör után fordul be, és menne a másik irányba, majd kiderült hogy egy kislány aki rendszeresen lovagol rajta, csak abba az irányba megy, mert arra könnyebb neki, saját szememmel láttam is..

Különben az csak egy tanya, nem puccos lovarda.

2014. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!