Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet valami baja télen?

Lehet valami baja télen?

Figyelt kérdés
A lovam eladó, lenne rá egy vevő, de ahol én tartom, a ló istállóhoz van szokva. Nem nagy extrákhoz, egy egyszerű tégla 16 boxos istálló, de még a tető sincs szigetelve, hanem csak cserép van rajta, de mégis csak egy épület. Délelőtt kint van legelőn, délután beviszik az istállóba. A tél és ezáltal a sötétség miatt, napi kb. 6-7 órát tölt kint a legelőn, utána istállóban van. Aki megvenné, neki nincsen istállója, csak három oldalról zárt beállója. A ló egy telivér-póni keverék fajtájú ló. Aggódom, hogy ha most elvinnék, és nem lehetne istállóban éjszaka, hanem csak a beálló lenne neki, akkor esetleg megfázna, vagy bármi baja lenne, mert nem ehhez lett szoktatva, az idei telet már istállóban kezdte meg, és talán nem túl szerencsés, ha csak egy beállója lenne ezentúl. Vagy rosszul gondolom, és nem lenne semmi baja, ha mostantól egy beállója lenne nem pedig egy box?
2013. dec. 16. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
valóban nem szerencsés, de egy 3 oldalú beálló és a kevéssé szigetelt istálló között nincs olyan nagy különbség és igen hamar rá tud növeszteni szőrt, amint megszokja, hogy nincs istálló. én sem örülnék a helyedben, de én láttam kirakva ridegbe télen istállóból vett lovat és nem lett baja, éjszakára lehet takarózni kezdetben. ha fázik akkor remeg, azt látják, akkor tudnak takarózni. én a helyedben szorongva, nehéz szívvel, de eladnám.
2013. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerencsére enyhe még a tél, nincsenek nagy mínuszok, így nem lenne túl hideg neki, mire pedig az igazi hideg bejön, meg is szokná. De ha a vevő hajlandó a lovat legalább éjjelre vízhatlan takaróval betakarni, akkor végképp nincs gond.
2013. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor megnyugodtam valamennyire!
2013. dec. 17. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!