Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam utalja a kantarozast....

Lovam utalja a kantarozast. Hogy szerettethetnem meg vele?

Figyelt kérdés
Szerintem faj neki ahogy athuzom a fulen. Mar neztem, de nem engedhetem lejjebb a zablat, mert igy sincs mar egy ranc sem a szajanal.
2013. dec. 17. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokféle oka lehet. Lehet nem szereti a munkát amit végez. És már az elején próbál szabadulni tőle. Bár ilyenkor általában az is van hogy karámban nehéz megfogni ha tudja hogy munka jön. Vagy túl sokat követelsz tőle és izomláza van, nem megfelelő a kondíciója, rendszertelen mozgatás: pl. hétvégén 2 órát lovagolod hétköznap meg semmi.

Lehet eleve a kantározási móddal gond. Vannak olyan lovak amiket nagyon körültekintően kell kantározni mert egy rossz emlék és hetekig hónapokig nem hagyja magát kantározni.

Ha eddig nem volt gond akkor lehet a kantár hibásodott meg vagy a zabla.

Lehet hogy kantározás közben nekiütötted a zablát a fogának, vagy becsípte a bőrét, esetleg valami problémája van a szájában.

2013. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy csak leteszed elé a kantárt, és ha hozzáér/ megszagolja akkor jutalmazod valamivel.


Magával a kantárral van baja vagy a folyamattal?

2013. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még a zablát csatolhatod lejjebb majd kantározás után vissza a helyére. Lehet már így is annyira lent van hogy üti a fogát és az sem tetszik neki.
2013. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Lehet, hogy ez hülyeség, de valahol hallottam olyat, hogy a zabla vagy ki tudja mi valami cukorból, vagy sóból van... Ez lehet, hogy hülyeség, de emlékszem, hogy ahova én jártam, ott volt olyan...

Remélem azért valamit segítettem :)

2013. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A munkaval nincs baja, ha meglat/ meghall, akkor a legelo masik vegebol vagtazik hozzam. Azt utalja, ahogy a fulen huzom at a kantart. Hogyan "hajtsam" a fulet, hogy legkevesbe fajjon neki?
2013. dec. 17. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
#4-es. Olyan zabla valóban létezik, ami gumírozott és ahogy a ló játszik vele a szájában, ízes lesz. Van csomó ízben, csak rohadt drága, 7 ezernél kezdődnek...
2013. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a fülét nézted? Nincs fele valami gáz? Lehet érdemes lenne megnézned tüzetesebben, vagy állatorvost megkérni, hogy kukkantsa meg. Van különbség jobb és bal füle közt engedékenység tekintetében?
2013. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahol lovagoltam, volt egy ilyen ló.

Mi egyszerűen oldottuk meg. Először macerás volt, de aztán hozzászoktunk, és sosem volt belőle hiszti. Egész egyszerűen szétszedtük a kantárt, át a fején, és utólag csatoltuk be, meg tettük a szájába a zablát.

Nálunk bevált, és így ő sem utálta a kantározást.

2013. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a a gond, amire gondolsz, akkor egyszerűen a bal oldalon ki kell csatolni a zablát és csak akkor tenni be a szájába, amikor a kantár már a helyén van. Az orrszíj gondolom ki van csatolva, így teljesen lazán át tudod bújtatni a füleket, hozzájuk sem érsz.


A másik lehetőség, hogy a homlokszíj túl szűk, képtelenség úgy áttenni a füleket, hogy ne nyomorgasd őket, plusz túlságosan magasan is fekszik. Ha így van, akkor ki kell cserélni.

2013. dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen, úgy hívják szaknyelven, hogy "fülféltés"


Ha nem akarod gyötörni őt (meg magadat), távlovasoknak árulnak olyan vacakot, ami olyan, mint egy kötőfék, és egyetlen mozdulattal be lehet csatolni a zablát bele, a nélkül, hogy bármit is áthúznál a fülein. Ezt egyszer rárakod, aztán holta napjáig rajta is maradhat, csak a zablát veszed ki vagy teszed vissza, ha munka vagy pihi van.

2013. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!